最新图库:

finał mężczyzn

下一个节目:

ME WKO 2016
数据:
在哪里:

欧洲足球锦标赛的组织WKO.

信息

下一个节目:

Poster_EC_Varna-2016
数据:
在哪里:

称重锦标赛IKO前辈,晚辈将在瓦尔纳举行 21-22 日.

calendar

一月Mąsior – 的方式来实现团结的精神和身体

新增:

Jan

Kyokushin空手道... ... ....
... .... 我的方式来实现统一的精神和身体, poprzez tytaniczna pracę przez całe życie. Oprócz wzmocnienia ciała, poprawienia wytrzymałości, szybkości, siły i koordynacji, karate zwiększa czujność i samoświadomość. Uczy także zaufanianie zarozumiałości czy zuchwałościale głębokiego zaufania we własne siły i we własne zdolności. Z uczuciem ufności przychodzi opanowanie i poczucie wewnętrznego spokoju. To właśnie prawdziwe karate, 空手道, które można praktykować przez całe życie, nawet wtedy, kiedy nie jest się już zdolnym do łamania desek, czy toczenia pojedynków sportowych. Wszystko musi mieć jednak swój początek, a wielkich rzeczy nie da się dokonać w ciągu kilku dni….

 

Początki….
Kyokushin Karate podbiło moje serce dwadzieścia kilka lat temuKiedy po raz pierwszy „dotknąłem” tej magicznej sztuki walki nie przyszło mi do głowy, że kiedyś będę w Japonii, a tym bardziej, że wystąpię jako Reprezentant Polski w zawodach karate. Jednak na początku nie byłem tak zaangażowany w to, co teraz robię. Nie myślałem wtedy o turniejach czy zawodach. Zwyczajnie ćwiczyłem. Na pierwszy sukces sportowy musiałem pracować bardzo długo. 在 1992 roku wystąpiłem na swoich pierwszym turnieju, gdzie „poznałem swoje miejsce w szeregu”. Późniejsze zawody były kolejnymi ciężkimi próbami z karatekami z całej Polski. Jednak przegrane pojedynki i konfrontacje jeszcze bardziej mobilizowały mnie do ciężkiej pracy nad ciałem i duchem. Po kilku latach ćwiczeń w roku 1995 odniosłem swój pierwszy sukces.

 

Japonia…..
Pierwszy raz w Japonii byłem w 2007 roku na IX Mistrzostwa Świata. Kosztowało to wiele… wyrzeczeń, ale wrażenia pozostały bezcenne. Oglądając najlepszych na świecie karateków, którzy bez podziału na wagę i osłaniających ciało ochraniaczy walczyli w jednej kategorii przypominało mi to i olimpiadę i walki gladiatorów, bo do Tokio przyjeżdżają najlepsi.

 

Turniej w Tokio……
Do zawodów w Tokio przygotowywałem się chyba całe życie, bo to były marzenia. To dla mnie wielki zaszczyt móc reprezentować Polskę w dodatku na turnieju w Japonii, w kolebce karate i jaskini lwa. Sam udział był już niezapomnianym przeżyciem i na zawsze pozostanie, a tu jeszcze czekała mnie walka z Japończykiem. I to, jak się później okazało, niejednym. Jak mówił Masutatsu Oyama, ostatni samuraj naszych czasów nie ważna jest wygrana , czy przegrana ale samodoskonalenie się. Pokonując dwóch Japończyków pokonywałem swoje słabości, samego siebie i podążałem dalej przed siebie w górę .

 

I co dalej?
Tutaj jedynie mogę zacytować jedynie naszego największego Mistrza, twórcę Karate Kyokushin Masutatsu Oyame:
„Istota i cel Budo są uniwersalne. Wszystkie egoistyczne żądze powinny być spalone w łagodzących płomieniach ciężkiego treningu”
oraz
„Podążanie drogą Budo jest jak wspinanie się na urwiskociągle w górę bez odpoczynku. Wymaga to absolutnego i nie schlebiającego sobie poświęcenia dla tego zadania”

 

..….. 一月Mąsior

 

Komentarze

komentarze


Ostatnie wywiady

Więcej z kategorii

Newsletter

Partnerzy

  • Centrum Kultury Japońskiej
  • http://mmaoctagon.pl/
  • http://www.facebook.com/SztukiWalki
  • Start-Stop fundacja