Najnowsza galeria:

finał mężczyzn

Następne wydarzenia:

ME WKO 2016
Data:
Gdzie:

Mistrzostwa Europy organizacji WKO.

Informacje

Następne wydarzenia:

Poster_EC_Varna-2016
Data:
Gdzie:

Wagowe Mistrzostwa Europy IKO Seniorów i Juniorów odbędą się w Warnie 21-22 maja.

calendar

Wystawa fotografii „Dwie Drogi” Sensei Radosława Grabowskiego – relacja z wernisażu

dodano:

DSC_7932

W sobotę, 27 października o godzinie 17:00, „Małej Sali ” Miejskiego Domu Kultury Ostrowi Mazowieckiej odbył się wernisaż wystawy Sensei Radka Grabowskiego „Dwie Drogi”.

 

Radosław Grabowski: „Zapraszam do odwiedzenia i osobistego oglądnięcia :-). Jest to moja szósta wystawa fotografii, pierwsza poświęcona sportowi, sztuce  karate.”

 

 

„Dwadzieścia pięć lat temu rozpocząłem swoją  przygodę z karate. Jednocześnie równolegle rozwijałem swoją pasję fotograficzną. Ta wystawa jest punktem, w którym spotykają się dwie drogi – droga karate (karate-do) oraz droga fotografii. W japońskiej kulturze często pojawia się pojęcie „do” jako drogi którą obraliśmy w życiu aby się doskonalić.
Trudno jest coś robić i jednocześnie to osobiście utrwalać. Dla mnie  jedyną sposobnością  do fotografowania karate są zawody i turnieje. Jest to czas gdy sztuka walki przez chwilę wypływa na powierzchnię aby ukazać się szerszej publiczności. Tak na prawdę rzeczy najważniejsze w karate dzieją się na codziennych ciężkich treningach. Wysiłek, pot, łzy i ból to nierozłączni towarzysze karateki. Splendor zwycięstwa czy też gorycz porażki, show, emocje rywalizacji pojawiają się zaledwie kilka razy w roku. Turniej to stroszenie piór, to nakładanie bar wojennych. W pewnym sensie to powrót do prymitywnych rytuałów plemiennych, które w ten sposób manifestują się w nowoczesnym, stechnicyzowanym świecie.
Zdjęcia, które prezentuję są czarno-białe aby nie rozpraszały widza kolorowymi błyskami i mogły oddać emocje, i skupienie, zaangażowanie oraz piękno sztuki walki. Bez krzykliwych kolorów, bez reklam, bez natłoku informacji, która nas zewsząd atakuje. Życzę  przyjemnego oglądania.”

 

Wszystkie zdjęcia zostały wykonane podczas:
Mistrzostw Europy Karate Kyokushin – Gorzów Wielkopolski 2010,
Pucharu Polski Juniorów Młodszych i Młodzików Karate Kyokushin – Legnica 2010,
Pucharu Polski Juniorów i Młodzików Karate Kyokushin – Włocławek 2011,
Pucharu Polski Seniorów Karate Kyokushin – Suwałki, 2011.

 

 

Zapraszamy na fotorelację.

 

Komentarze

komentarze


Ostatnie wywiady

Więcej z kategorii

Newsletter

Partnerzy

  • Centrum Kultury Japońskiej
  • http://mmaoctagon.pl/
  • http://www.facebook.com/SztukiWalki
  • Start-Stop fundacja