Najnowsza galeria:

Następne wydarzenia:

Data:
Gdzie:

Mistrzostwa Europy organizacji WKO.

Informacje

Następne wydarzenia:

Data:
Gdzie:

Wagowe Mistrzostwa Europy IKO Seniorów i Juniorów odbędą się w Warnie 21-22 maja.

calendar

Wrażenia z Mistrzostw Europy IKO1 – brązowy medalista Konrad Will

dodano:

2-go czerwca tego roku miałem szansę po raz pierwszy w życiu wystartowania na tak prestiżowej imprezie jak Mistrzostwa Europy seniorów. Przygotowywałem się od dłuższego czasu do różnych zawodów organizowanych w Polsce, wówczas nie podejrzewałem, że mogę otrzymać możliwość zmierzenia się z czołówką europejskich fighterów reprezentując nasz kraj. Ciężkie treningi oraz całkowite poświęcenie przyniosły mi złoty medal Mistrzostw Polski – a więc wszystko jest możliwe, jedziemy na MISTRZOSTWA EUROPY !

 

Po 17h podróży, zrzuceniu paru kilogramów i załapaniu się do kategorii w końcu dostałem drabinki swojej kategorii. Do kategorii -70 kg przybyło aż 38 zawodników, czyli w najlepszym wypadku mogłem stoczyć 6 walk. W mojej ćwiartce drabinki widniało również nazwisko faworyta lekkiej kategorii – Roman Semchenko. Jak to bywa na zawodach każdy może wygrać i po ciężkim boju Maciej Miller zwyciężył z rosyjskim faworytem (red. Roman Semchenko otrzymał genten).

 

Żeby dostać się do strefy medalowej stoczyłem 4 walki, dwie wygrałem przed czasem, jedna po prawym tsuki a druga po lewym kopnięciu na wątrobę. Najtrudniejsza okazała się walka ćwierćfinałowa w której spotkałem się z Maćkiem Millerem. Pierwsza runda jak i dogrywka stoczona w bardzo szybkim tempie, przeciwnik nie pozwolił mi nawet na sekundę rozluźnienia. I następnie ostatnia walka / niestety przegrana / z późniejszym jak się okazało mistrzem w tej kategorii. W ten sposób osiągnąłem trzecie miejsce w tych mistrzostwach i brązowy medal.

 

Muszę powiedzieć, że wszystkie walki były bardzo ciężkie ale ranga zawodów jest wysoka. W tych trudnych walkach moją przewagą nad innymi zawodnikami był doping mojego prywatnego sekundanta który nie pozwolił mi odpuścić – tutaj dziękuję bratu .

 

Wszystkie walki Polaków były bardzo emocjonujące. Polska zdobywając 9 medali okazała się najsilniejszą ekipą i miło jest być częścią tej reprezentacji.

 

Konrad Will

Komentarze

komentarze


Newsletter

Partnerzy

  • Centrum Kultury Japońskiej
  • http://mmaoctagon.pl/
  • http://www.facebook.com/SztukiWalki
  • Start-Stop fundacja