Останні галереї:

finał mężczyzn

Наступна події:

ME WKO 2016
Дані:
Де:

Європейська організація Чемпіонат ЗКО.

інформація

Наступна події:

Poster_EC_Varna-2016
Дані:
Де:

Зважування Чемпіонат IKO старшими і молодшими пройде в Варні 21-22 Може.

calendar

Seminarium Polskiej Organizacji SHINKYOKUSHIN.

Доданий:

SONY DSC

На 26-28 Серпень 2011 roku we Wrocławiu, na obiektach AWF odbyło się II Seminarium Polskiej Organizacji SHINKYOKUSHIN.

Seminarium prowadzili: shihan Fujihara, prezydent EKO shihan Scharrenberg z Holandii, shihan Bulow z Danii, shihan Talan z Hiszpanii, sensei Goncharenko z Ukrainy oraz polscy instruktorzy.

W ramach Seminarium odbył się kurs sędziowski prowadzony przez sensei Goncharenkę i sensei Remigiusza Karpińskiego. Kurs ukończyło pozytywnie 60 osób. Wszyscy otrzymali stosowne certyfikaty.

Przeprowadzony został także trening kata kadry Polski.

Podczas seminarium odbył się dwudniowy egzamin na stopnie kyu i stopnie mistrzowskie DAN. Przed zdającymi egzaminatorzy postawili bardzo wysokie wymagania. Dla wielu osób było to dużym zaskoczeniem, ale fakt ten świadczy o wysokim poziomie, który reprezentuje nasza organizacja.

Egzamin w sumie trwał blisko 3,5 godziny. Walki były oceniane przez sędziów w analogiczny sposób, jak na zawodach karate. Jeśli uczestnik miał 5 walk przegranych, to mimo pozytywnie zdanego egzaminu technicznego nie zaliczał egzaminu końcowego. 70% zdających zaliczyło egzamin, co należy uznać na wynik satysfakcjonujący.

W programie seminarium przeprowadzone zostały treningi z kata, kihon, elementów walki oraz wiele ćwiczeń ogólnorozwojowych i sprawnościowych.

Program Seminarium był bardzo urozmaicony i wartościowy. Słowa uznania i gratulacje należą się Komitetowi Organizacyjnemu Seminarium w osobach: sensei Jacka Baranowskiego, Wiesława Gwizda, Wojciecha Radziewicza. Osobne podziękowania należą się sensei Jackowi Lamotowi za pomoc w organizacji seminarium.

Z satysfakcją podkreślamy, że w drugim seminarium wziął udział po raz pierwszy w naszym gronie jeden z czołowych Polskich trenerów karate, ceniony i znany shihan Bogusław Jeremicz, który dołączył do organizacji SHIN wraz z 47 dojo z całej Polski.

W tej chwili jesteśmy trzecią organizacja na świecie po Japonii i Rosji, skupiając 110 dojo.

W II Seminarium we Wrocławiu uczestniczyło ogółem 230 osób.

Zarząd EKO, doceniając nasz dotychczasowy wysiłek przyznał nam organizację Mistrzostw Europy Open w 2012 roku. Z faktu tego jesteśmy dumni i jednocześnie pełni zapału.

Prezes PZKK

Krzysztof Borowiec

Komentarze

komentarze


Ostatnie wywiady

Więcej z kategorii

Newsletter

Partnerzy

  • Centrum Kultury Japońskiej
  • http://mmaoctagon.pl/
  • http://www.facebook.com/SztukiWalki
  • Start-Stop fundacja