Останні галереї:

finał mężczyzn

Наступна події:

ME WKO 2016
Дані:
Де:

Європейська організація Чемпіонат ЗКО.

інформація

Наступна події:

Poster_EC_Varna-2016
Дані:
Де:

Зважування Чемпіонат IKO старшими і молодшими пройде в Варні 21-22 Може.

calendar

Entry Camp 2013 – relacja

Доданий:

entry z FB

Ostatniego tygodnia wakacji w dniach 24.08. – 30.08.2013Г. odbyła się pierwsza edycja Entry Camp. Obóz karate kyokushin prowadzony przez Sensei Sylwestra Sypień (3І) wielokrotnego Mistrza Polski i Europy, który aktualnie jest trenerem Kadry Narodowej i Sensei Piotra Moczydłowskiego (2 І) wielokrotnego Mistrza Polski, Europy i dwukrotnego medalistę Mistrzostw Świata, aktualnego Vice-Mistrza Świata.

Zgrupowanie trwało 7 dni i miało na celu przygotowanie ogólne zawodników do nowego sezonu startowego. Dla tych, którzy nie startują w zawodach była to również świetna okazja do podniesienia formy i czerpania z nowinek treningowych.


Każdego dnia odbywały się dwa treningi plus krótki poranny rozruch. Pogoda sprzyjała także większość treningów przeprowadzona została na świeżym powietrzu. Pierwszy trening skupiał się na przygotowaniu ogólnym (budowanie wydolności i siły), w którym wykorzystywane były niecodzienne metody treningowe z elementami cross-fit a także trening biegowy. Treningi odbywały się na pięknie położonej polanie z użyciem opon od traktorów, młotów, lin, drewnianych belek, węży strażackich, kettli i innych. Drugie zajęcia to trening pod kątem walki, podczas którego uczestnicy ćwiczyli kombinacje w parach, na tarczach a na koniec każdego treningu odbywały się sparringi. Wieczory były poświęcone na aktywny wypoczynekgry zespołowe lub zajęcia dydaktyczne: oglądanie wideo z zawodów w tym z kwietniowych Mistrzostw Świata.


W trakcie obozu nie zabrakło czasu przeznaczonego na regenerację w postaci sesji w saunach parowej i suchej oraz jednego dnia poświęconego na czynny wypoczynek, w czasie którego uczestnicy wybrali się na spacer po górach a wieczór spędzili na grze w tenis, ziemny lub stołowy, piłce nożnej, koszykowej, jeździe na rowerze lub skokach na trampolinie.


Przedostatniego dnia podczas treningu kumite, odbyło się 20 walk, w których również brali czynny udział prowadzący Sensei Sylwester Sypień i Sensei Piotr Moczydłowski. Wszyscy dzielnie podjęli wyzwanie przewalczyli wszystkie pojedynki. Tego dnia odwiedzili nas na treningu koledzy z miejscowego klubu karate kyokushin.

Ostatniego wieczoru tradycyjnie zaplanowana była sayonara: ognisko i dyskoteka w części restauracyjnej hotelu.


Pomimo świetniej zabawy do późna w czwartkowy wieczór w piątek rano odbył się ostatni trening podsumowujący cały tydzień zajęć. W zgrupowaniu wzięło udział 45 uczestników z klubów z całej Polski w tym między innymi aktualna Mistrzyni Europy Katarzyna Krajza-Moczydłowska i aktualny brązowy medalista Mistrzostw Europy Patryk Sypień, viceMistrzyni Europy Ewelina Urbanowska, medalistka Mistrzostw Polski Patrycja Wrona i wielu młodych orłów – naszych juniorów i młodzieżowców, którzy mają na koncie sukcesy międzynarodowe.„Cieszymy się, że wszyscy z uśmiechami rozjechali się do swoich domów i trzymamy kciuki za udany sezon ! Do zobaczenia już za rok :-)
” – podsumowują Sensei Piotr Moczydłowski i Sensei Sylwester Sypień.Oto kilka opinii naszych uczestników:


Klaudia:

Było super. Poznałam wiele wspaniałych zawodników, trenerów z czego się bardzo cieszę. Я, że dużo udało mi się nauczyć i przygotować nie tylko fizycznie, ale także psychicznie do nowego, ciężkiego sezonu i NAPEWNO nauczyłam się walki z samą sobą, podczas ciężkich treningów, kiedy zaciskałam zęby z bólu i wysiłku i ćwiczyłam dalej, a potem byłam z siebie dumna jak nigdy. Przyznam, że potrzebowałam takiego wycisku, aby dojść do siebie po wakacjach. Uświadomiłam sobie też, że powinnam częściej zauważać to co daje mi świat, świat kyokushin, jak wspaniałych ludzi mam wokół siebie i też odpoczęłam. Ten tydzień minął bardzo szybko, żal było wyjeżdżać. Teraz czekam na obóz w przyszłym roku. ENTRY CAMP RZĄDZI J !!!


Karolina:

Entry Camp 2013 był dla mnie najlepszym obozem, na jakim miałam okazję być do tej pory. Wspaniali instruktorzy, świetne treningi i wszystko zorganizowane tak, byśmy jak najlepiej wykorzystali czas tam spędzony. Treningi odbiegały od regularnych, co pozwalało nam nauczyć się czegoś nowego oraz się wzmocnić. Ponadto panowała wspaniała atmosfera, zacięcie do walki, wzajemnie się wspieraliśmy. Szkoda było opuszczać to miejsce. Ludzi których łączy ta sama pasja nic nie jest w stanie rozdzielić. Nie mogę doczekać się przyszłych wakacji, aby powtórzyć ten obóz!

Seweryn:

„Według mnie obóz był bardzo pomocnym przedsięwzięciem dla osób, które chciały poprawić swoją formę oraz przygotować się do przyszłego sezonu. Zajęcia były dla mnie bardzo ciekawe, podobały mi się zarówno treningi karate jak i też crossfit oraz trening biegowy. Я, że obóz pomógł mi poprawić technikę, siłę i kondycję, dlatego już jestem pewny, że za rok również pojadę na Entry Camp. Poza tym na obozie panowała bardzo miła i sympatyczna atmosfera, dlatego każdemu polecam Entry Camp. Привіт, Osu”

Maciej (5 kyu):

„Kiedy doszła do mnie informacja, że odbędzie się Entry Camp 2013, bardzo się ucieszyłem, ale jednocześnie i zaniepokoiłem. Jako niedoświadczony jeszcze karateka miałem z jednej strony znakomitą okazję do wspólnego trenowania z najlepszymi zawodnikami w Polsce, a z drugiej wewnętrzne obawyczy podołam kondycyjnie i czy nie wrócę na egzamin magisterski w gipsie (:-) ), bo w końcu obóz miał być w całości poświęcony kumite. Jednak już pierwsze treningi pokazały, że mam do czynienia ze świetnymi profesjonalistami, którzy doskonale rozumieją potrzeby uczestników. Z jednej strony katowali nas w dobrym tego słowa znaczeniu wyczerpującymi treningami, a z drugiej dobierali takie metody treningowe, aby ryzyko kontuzji było minimalne i każdy mógł dotrwać do końca obozu. Każdy dzień był unikatowybogaty w nowe techniki i kombinacje. Jako osoba niedoświadczona otrzymałem od Sensei’ów i Sempai’ów wspaniały bagaż bezcennych doświadczeń i nowych narzędzi, które będę mógł wykorzystać i rozwijać w nowym sezonie. Podkreślenia wymaga znakomita atmosfera panująca na zgrupowaniu, albowiem wszyscy uczestnicy byli nastawieni na ciężką pracę, a Sensei’owie w rzadkich momentach kryzysu znakomicie motywowali. Udział w Entry Camp dał mi możliwość poznania wielu wspaniałych ludzi, których zamiarem nie było urwanie mi głowy, tylko przekazanie mi fachowej wiedzy zdobytej na międzynarodowych tatami i wskazanie możliwości poprawy moich błędów. Trening zarówno z Sensei’ami jak i Sempai’ami był dla mnie prawdziwym zaszczytem, za który w tym miejscu bardzo chciałbym podziękować, a sam Entry Camp znakomitą inwestycją nie tylko w końcówkę wakacji, ale przede wszystkim w siebie.”Осу :-) !więcej na:
www.facebook.com/entrycamp2013 (przeklej link jeśli się nie otwiera)

Komentarze

komentarze


Ostatnie wywiady

Więcej z kategorii

Newsletter

Partnerzy

  • Centrum Kultury Japońskiej
  • http://mmaoctagon.pl/
  • http://www.facebook.com/SztukiWalki
  • Start-Stop fundacja