Son galeri:

finał mężczyzn

Sonraki olaylar:

ME WKO 2016
Veri:
Nerede:

Avrupa Şampiyonası organizasyonu WKO.

bilgi

Sonraki olaylar:

Poster_EC_Varna-2016
Veri:
Nerede:

Tartı Şampiyonası IKO yaşlılar ve gençler Varna'da yapılacak 21-22 Mayıs.

calendar

John Mąsior – Ruh ve beden birliğini sağlamak için yolu

Katma:

Jan

Karate Kyokushin……….
…. to dla mnie droga do osiągnięcia jedności ducha i ciała, poprzez tytaniczna pracę przez całe życie. Oprócz wzmocnienia ciała, poprawienia wytrzymałości, szybkości, siły i koordynacji, karate zwiększa czujność i samoświadomość. Uczy także zaufanianie zarozumiałości czy zuchwałościale głębokiego zaufania we własne siły i we własne zdolności. Z uczuciem ufności przychodzi opanowanie i poczucie wewnętrznego spokoju. To właśnie prawdziwe karate, karate, które można praktykować przez całe życie, nawet wtedy, kiedy nie jest się już zdolnym do łamania desek, czy toczenia pojedynków sportowych. Wszystko musi mieć jednak swój początek, a wielkich rzeczy nie da się dokonać w ciągu kilku dni….

 

Początki….
Kyokushin Karate podbiło moje serce dwadzieścia kilka lat temuKiedy po raz pierwszy „dotknąłem” tej magicznej sztuki walki nie przyszło mi do głowy, że kiedyś będę w Japonii, a tym bardziej, że wystąpię jako Reprezentant Polski w zawodach karate. Jednak na początku nie byłem tak zaangażowany w to, co teraz robię. Nie myślałem wtedy o turniejach czy zawodach. Zwyczajnie ćwiczyłem. Na pierwszy sukces sportowy musiałem pracować bardzo długo. W 1992 roku wystąpiłem na swoich pierwszym turnieju, gdzie „poznałem swoje miejsce w szeregu”. Późniejsze zawody były kolejnymi ciężkimi próbami z karatekami z całej Polski. Jednak przegrane pojedynki i konfrontacje jeszcze bardziej mobilizowały mnie do ciężkiej pracy nad ciałem i duchem. Po kilku latach ćwiczeń w roku 1995 odniosłem swój pierwszy sukces.

 

Japonia…..
Pierwszy raz w Japonii byłem w 2007 roku na IX Mistrzostwa Świata. Kosztowało to wiele… wyrzeczeń, ale wrażenia pozostały bezcenne. Oglądając najlepszych na świecie karateków, którzy bez podziału na wagę i osłaniających ciało ochraniaczy walczyli w jednej kategorii przypominało mi to i olimpiadę i walki gladiatorów, bo do Tokio przyjeżdżają najlepsi.

 

Turniej w Tokio……
Do zawodów w Tokio przygotowywałem się chyba całe życie, bo to były marzenia. To dla mnie wielki zaszczyt móc reprezentować Polskę w dodatku na turnieju w Japonii, w kolebce karate i jaskini lwa. Sam udział był już niezapomnianym przeżyciem i na zawsze pozostanie, a tu jeszcze czekała mnie walka z Japończykiem. I to, jak się później okazało, niejednym. Jak mówił Masutatsu Oyama, ostatni samuraj naszych czasów nie ważna jest wygrana , czy przegrana ale samodoskonalenie się. Pokonując dwóch Japończyków pokonywałem swoje słabości, samego siebie i podążałem dalej przed siebie w górę .

 

I co dalej?
Tutaj jedynie mogę zacytować jedynie naszego największego Mistrza, twórcę Karate Kyokushin Masutatsu Oyame:
„Istota i cel Budo są uniwersalne. Wszystkie egoistyczne żądze powinny być spalone w łagodzących płomieniach ciężkiego treningu”
oraz
„Podążanie drogą Budo jest jak wspinanie się na urwiskociągle w górę bez odpoczynku. Wymaga to absolutnego i nie schlebiającego sobie poświęcenia dla tego zadania”

 

..….. John Mąsior

 

Komentarze

komentarze


Ostatnie wywiady

Więcej z kategorii

Newsletter

Partnerzy

  • Centrum Kultury Japońskiej
  • http://mmaoctagon.pl/
  • http://www.facebook.com/SztukiWalki
  • Start-Stop fundacja