Најновије галерија:

finał mężczyzn

Следећа догађаји:

ME WKO 2016
Подаци:
Где:

Mistrzostwa Europy organizacji WKO.

Informacje

Следећа догађаји:

Poster_EC_Varna-2016
Подаци:
Где:

Wagowe Mistrzostwa Europy IKO Seniorów i Juniorów odbędą się w Warnie 21-22 Мај.

calendar

Европско првенство Вилниус СхинКиокусхин 2011 Маттхев очи Гарбацз

Додато:

ikona wpisu

СхинКиокусхин карате шампионат Виљнус 2011

 

Турнир је одржан 15-16 Април. Првог дана, Петак такмичења су одржани у катама такмичењима (форме) сениори и јуниори (16-17 године) и борбе (борба) јуниори (16-17 године). Seniorzy walczyli drugiego dnia, Субота.

Mistrzostwa rozpoczęli zawodnicy startujący w kategorii kata. Tutaj bardzo dobrze zaprezentowały się nasze panie. W kategorii seniorek brązowy medal zdobyła Aleksandra Radziewicz, a w kategorii juniorek Anna Kolasińska stanęła na drugim stopniu podium.

 

Po rozegranej kategorii kata swoje zmagania w kumite rozpoczęli juniorzy. Tu Polacy zdobyli cztery medale. Wicemistrzynią Europy w kumite Juniorek do 60 kg została Марта Лубош. Brązowe medale zdobyli Diana Pachulska w kategorii do 65 kg juniorek, Aleksandra Czerwiecka w kategorii powyżej 65 kg juniorek i jedyny wśród juniorów Damian Jaśkiewicz w kategorii do 60 кг.

 

Pierwszy dzień Mistrzostw Europy Polska Reprezentacja zakończyła z sześcioma medalami.

 

Drugi dzień już nie był tak szczęśliwy, polskiej ekipie przypadł tylko jeden krążek zdobyty przez Mateusza Garbacza w kategorii -70 кг.

 

Na miejscach 5-8 zostali sklasyfikowani Marcin Uroda (-70 кг), Maciej Mazur (-90 кг) у Patryk Wojnar (+90кг) wśród mężczyzn oraz Joanna Popczyk (-55 кг) у Julita Burczyńska(-65 кг) wśród kobiet.

 

W składach sędziowskich Mistrzostw znalazło się pięciu Polaków – Ewa Pawlikowska, Jacek Baranowski, Remigiusz Karpiński, Marek Krejpcio oraz Bogdan Lubos (kierownik polskiej ekipy).

 

W Mistrzostwach wzięło udział ponad 350 играча из 27 krajów Europy.

Mistrzostwa rozegrano w hali Siemens Arena w Wilnie. Pojedynki, w tym z udziałem największych gwiazd karate (shin)kyokushin w Europie Donatasa Imbrasa (Litwa), Valeri Dymitrova (Бугарска) у Mariusa Ilasa (Rumunia) oklaskiwało niemalże 5 tysięcy widzów.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, walki przyniosły wiele pozytywnych emocji zarówno zawodnikom, trenerom jak i kibicom, którzy licznie przyjechali wspierać polską reprezentację.

Kadra Polski na Mistrzostwa w Wilnie:

Juniorki: Natalia Wodka (-55 кг, Konstancin), Марта Лубош (-60 кг, Tarnowskie Góry), Diana Pachulska (-65 кг, Dobre Miasto), Aleksandra Czerwiecka (+65 кг, Suwałki),

Juniorzy: Damian Jaśkiewicz (-60 кг, Tarnowskie Góry), Jan Przedpełski (-60 кг, Варшава), Доминикуе Лозинка (-65 кг, Варшава), Bartłomiej Czop (-65 кг, Sandomierz), Tomasz Adamczyk (-70 кг, Tarnowskie Góry), Tomasz Bodzioch (-75 кг, Огласи), Patryk Chomiczewski (-75 кг, Ełk), Marek Wolny (+75 кг, Tarnowskie Góry), Bartłomiej Szymański (+75 кг, Radzymin), rezerwa: Przemysław Poprzęcki (-70 кг, Konstancin)

Seniorki: Joanna Popczyk (-55 кг, Opole), Joanna Hebda (-55 кг, Nowy Targ), Julita Burczyńska (-65 кг, Варшава), Агате Калициак (+65 кг, Огласи), Katarzyna Habraszka (+65 кг, Tarnowskie Góry)

Seniorzy: Матеусз Гарбацз (-70 кг, Kielce), Marcin Uroda (-70 кг, Огласи), Marek Odzeniak (-80 кг, Варшава), Noy Mnacakanian (-80 кг, Варшава), Maciej Mazur (-90 кг, Варшава), Karol Cieśluk (+90 кг, Варшава), Patryk Wojnar (+90 кг, Tarnowskie Góry)

Реч: Wojciech Radziewicz (kata seniorów) , Aleksandra Radziewicz (kata seniorek), Anna Kolasińska (kata junirek).

Moja droga do trzeciego miejsca.

W pierwszej walce pokonałem litewskiego pretendenta do tytułu ME Aiwarasa Dadurę. Pojedynek był dość trudny po 3 minutowej walce i dogrywce sędziowie wskazali na mnie 3 głosami. W kolejnym pojedynku walczyłem z Kirilem Rogozinem z Ukrainytę walkę udało mi się zakończyć przed regulaminowym czasem techniką Mawashi geri gedan (kopnięcie w udo). W pojedynku półfinałowym spotkałem się ze zdobywcą Pucharu Świata Mikhailem Tsiklauri z Gruzji. Pojedynek był w moim odczuciu wyrównany Gruzin przeważał w pojedynku na ręce, mi zdecydowanie lepiej szło w dystansie stopując mae-geri (kopnięcie frontalne w brzuch) i mawashi geri gedan (kopnięcie w udo). Niestety po pierwszej dogrywce sędziowie przyznali zwycięstwo Gruzinowi, który okazał się najlepszym zawodnikiem ME w kategorii 70 kg pokonując w finale zawodnika gospodarzy Andriusa Miseckasa.


Uważam, że to były mocne zawody, ich poziom był bardzo wysoki. Zarówno sportowy jak i organizacyjny.

W zawodach wystartowało około 350 osób. Wszystkie kategorie były bardzo licznie obsadzone. Ја, że można powiedzieć, iż zawodnicy generalnie byli dobrze przygotowani do startu. Ja zwróciłem uwagę na wszechstronność zawodników oraz na wysoki poziom techniczny połączony z bardzo dobrym przygotowaniem fizycznym. Oglądając zmagania zawodników nierzadko miało się wrażenie, że oprócz pięknej techniki są po prostu nie do zdarcia. Tempo walk było ogromne.
Sędziowie oglądali wszystkie pojedynki nawet w czasie kiedy nie sędziowali. Mieli ustawiony specjalny rząd krzeseł przy matach. Każdy czuł się odpowiedzialny żeby wszystko przebiegło jak należy. Bardzo dobrze zorganizowany turniej.

W mojej kategorii, do 70 kg startowało 28 zawodników. Ja miałem trochę szczęścia bo po losowaniu byłem w szesnastce. Stoczyłem trzy walki. Ја, że byłem w dobrej dyspozycji w tym dniu.

To był mój pierwszy start w Mistrzostwach Europy, poziom zawodów był zdaniem wszystkich obserwatorów bardzo wysoki a ja zdobyłem medal. Jestem zadowolony ze startu.

Od momentu startu na Mistrzostwach w Wilnie brałem już dwa razy udział w zawodach. Na Mistrzostwach Polski w Mielnie zająłem pierwsze miejsce i drugi start w Szwajcarii w Swiss-Open 2011 – trzecie miejsce. Na obu turniejach startowałem w kat. do 70 кг.
W Szwajcarii w półfinale walczyłem z zawodnikiem z Rosji, przegrałem przez wagę. Mimo przegranej cieszę się z tej walki ponieważ przekonałem się na własnej skórze, że Rosjanie są w naszym zasięgu oraz, że my (zawodnicy z Polski) możemy z nimi rywalizować.

Moje plany
Chciałbym jeszcze kilka lat startować, rozwijać się. W pierwszej połowie września jest turniej w Kopenhadze, mam nadzieję wziąć w nim udział. Słyszałem, że turniej w Danii jest bardzo wymagający. Przyjeżdżają tam osoby w wielu różnych organizacji a ponoć zdarzają się także reprezentanci innych stylów/sportów walki, którzy chcą sprawdzać się na zasadach kyokushin. Na pewno ten turniej będzie bardzo ciekawym doświadczeniem, jeśli tylko uda się tam pojechać.

Potem zobaczymy, jesień 2011 roku jest bardzo bogata w różnego rodzaju wydarzenia. Oprócz wyżej opisanych zawodów jest turniej Mazovia Max 70 у Варшави, organizowany z myślą o zawodnikach kategorii lekkiej, jest Memoriał Branco Bosnjaka w Chorwacjibardzo fajny turniej, silniejszy z każdym rokiem KOKORO CUP rozgrywany w kategorii otwartej.
Oprócz tego są zawody związkowe, Mistrzostwa Polski Open w Legnicy i Puchar Polski w Suwałkach. Moim zdaniem oba turnieje bardzo ważne.
Poza tym zostałem podany jako zawodnik rezerwowy na Mistrzostwa Świata w Tokio…, generalnie jest co robić.

Oficjalne wyniki

Relacja z Mistrzostw w TVP SPORT

 

The video cannot be shown at the moment. Please try again later.

GALERIA:

Komentarze

komentarze


Ostatnie wywiady

Więcej z kategorii

Newsletter

Partnerzy

  • Centrum Kultury Japońskiej
  • http://mmaoctagon.pl/
  • http://www.facebook.com/SztukiWalki
  • Start-Stop fundacja