Најновије галерија:

finał mężczyzn

Следећа догађаји:

ME WKO 2016
Подаци:
Где:

Mistrzostwa Europy organizacji WKO.

Informacje

Следећа догађаји:

Poster_EC_Varna-2016
Подаци:
Где:

Wagowe Mistrzostwa Europy IKO Seniorów i Juniorów odbędą się w Warnie 21-22 Мај.

calendar

Мас Оиама је и оснивач Таеквондо

Додато:

CHH Mas Oyama 1967

Оснивач таеквондо Чои Хонг Хи наврата покушали да створе националну корејски вештину са Мас Оиама. Али њихови путеви у борилачким вештинама нису уобичајена пут….

 

Братске састанак киокусхин и теквондо је одржан у 1967.

 

Онекиокусхин.пл приказан је део другог тома књиге Чои Хонг Хи “Теквондо и ја.”

 

“Дошао је крај године 1974, средином децембра, населили сам све своје послове у Аустралији и вратио у Кореју. На повратку сам дошао у Токију, где сам упознао много пријатеља, међу којима је био Мас Оиама…

 

Учинио сам све, шта је то било у мојој моћи, Оиама је да убеди да уђе у теквондо, али због уплитања Оголнокореанскиего теквондо федерације нисам могао то да урадим. Упркос томе, наше пријатељство је остала константна ...

 

Нас, који су били незадовољни оваквом стању ствари тражи, од Оиама придружио нам се. Дакле, из 1970 је покушао да спроведе свој план тајну (тј. Оиама је да нас убеде, са Таквондо). ja сам веровао, то ће ојачати теквондо, који ће постати симбол патриотизма, који ће упознати свет са историјом корејског народа. Зато сам одлучио да се држи са њима.

 

Коначно је дошао дан, где се уз помоћ пријатеља и ја смо пријатељи Оиама. Ритуал је одржан у сали Мас Оиама, w hotelu w którym ja także się zatrzymałem. Było przy tym kilka osób. Kiedy wyjaśniłem całą sytuację oraz znaczenie tamtych działań, Oyama z poważnym wyrazem twarzy powiedział: “będę w przyszłości młodszym bratem”, po czym napięcie opadło. Rozległy się wtedy głośne oklaski i gratulacje, a Choi Hong Hi, który sądząc po głosie był przytłoczony emocjami, zawołał: “Teraz, kiedy przywódcy szkół karate i taekwondo stali się przyjaciółmi, wierzę, że w przyszłości będziemy świadkami wielkich rzeczy!”


Podniósł szklankę i powiedział: “Przez cały czas, gdy Pan Oyama nie godził się być młodszym (bratem), byliśmy zaniepokojeni kto będzie, kto z nas będzie starszym.”


Z punktu widzenia moralności nie mam żadnych wątpliwości co do wyższości Oyamy. Jestem od niego o 5 lat starszy, więc nie było dla mnie jasne, dlaczego inni się tak martwili. Najwyraźniej żyli zbyt długo w Japonii, gdzie samurajów (wojowników), niezależnie od wieku podzielono na seniorów i juniorów, a w swoich głowach mocno mieli zakorzenione poczucie obowiązku, zgodnie z którym to senior musiał poświęcić życie. I wtedy zrozumiałem powody tych emocji, które nie były związane z wiekiem.”

 

 

W innych źródłach można znaleźć informacje, że kiedy Choi Hong Hi spotkał się w 1967 roku z Mistrzem Mas Oyamą, Oyama posiadał już wtedy własne dojo w Tokyo oraz pracował nad planami rozwoju sztuki Kyokushin, które teraz jest znane jako jeden z najtwardszych i najmocniejszych systemów karate w historii.

 

Choi poprosił Oyamę, aby wrócił do Korei i pomógł Koreańczykom poprzez wspieranie Taekwondo jako nowej sztuki walki. Mistrz Oyama grzecznie odmówił i rozeszli się w przyjaznej atmosferze, obiecując, że pozostaną braćmi w sztuce (brothers in arts).

 

Z tego wynika, że Oyama nie był zainteresowany politycznymi relacjami, jakie wówczas występowały między władzami Korei a Taekwondo. Oto człowiek, który idzie w góry z jedną ogoloną brwią by nie być kuszonym by zejść i powrócić po wielu treningach, których dokonał właśnie w górach…

 

Poniżej przedstawiamy także unikatowy film z jednego z takich spotkań.
 

Коментари

Коментари


Недавним интервјуима

Више од

Билтен

Партнери

  • Centrum Kultury Japońskiej
  • http://mmaoctagon.pl/
  • http://www.facebook.com/SztukiWalki
  • Start-Stop fundacja