Najnovšie fotogalérie:

finał mężczyzn

Ďalšie udalosti:

ME WKO 2016
Dáta:
Kde:

Európska organizácia majstrovstiev WKO.

informácie

Ďalšie udalosti:

Poster_EC_Varna-2016
Dáta:
Kde:

Váhové Championship IKO seniorov a juniorov sa bude konať vo Varne 21-22 Máj.

calendar

Wystawa fotografiiDwie DrogiSensei Radosława Grabowskiegorelacja z wernisażu

Pridaná:

DSC_7932

V sobotu, 27 października o godzinie 17:00, “Małej SaliMiejskiego Domu Kultury Ostrowi Mazowieckiej odbył się wernisaż wystawy Sensei Radka GrabowskiegoDwie Drogi”.

 

Radosław Grabowski: Zapraszam do odwiedzenia i osobistego oglądnięcia :-). Jest to moja szósta wystawa fotografii, pierwsza poświęcona sportowi, sztuce karate.

 

 

Dwadzieścia pięć lat temu rozpocząłem swoją przygodę z karate. Jednocześnie równolegle rozwijałem swoją pasję fotograficzną. Ta wystawa jest punktem, w którym spotykają się dwie drogidroga karate (karate-do) oraz droga fotografii. W japońskiej kulturze często pojawia się pojęcie „do” jako drogi którą obraliśmy w życiu aby się doskonalić.
Trudno jest coś robić i jednocześnie to osobiście utrwalać. Dla mnie jedyną sposobnością do fotografowania karate są zawody i turnieje. Jest to czas gdy sztuka walki przez chwilę wypływa na powierzchnię aby ukazać się szerszej publiczności. Tak na prawdę rzeczy najważniejsze w karate dzieją się na codziennych ciężkich treningach. Wysiłek, pot, łzy i ból to nierozłączni towarzysze karateki. Splendor zwycięstwa czy też gorycz porażki, show, emocje rywalizacji pojawiają się zaledwie kilka razy w roku. Turniej to stroszenie piór, to nakładanie bar wojennych. W pewnym sensie to powrót do prymitywnych rytuałów plemiennych, które w ten sposób manifestują się w nowoczesnym, stechnicyzowanym świecie.
Zdjęcia, które prezentuję są czarno-białe aby nie rozpraszały widza kolorowymi błyskami i mogły oddać emocje, i skupienie, zaangażowanie oraz piękno sztuki walki. Bez krzykliwych kolorów, bez reklam, bez natłoku informacji, która nas zewsząd atakuje. Życzę przyjemnego oglądania.

 

Wszystkie zdjęcia zostały wykonane podczas:
Mistrzostw Europy Karate KyokushinGorzów Wielkopolski 2010,
Pucharu Polski Juniorów Młodszych i Młodzików Karate Kyokushin – Legnica 2010,
Pucharu Polski Juniorów i Młodzików Karate Kyokushin – Włocławek 2011,
Pucharu Polski Seniorów Karate Kyokushin – Suwałki, 2011.

 

 

Zapraszamy na fotorelację.

 

Komentarze

komentarze


Ostatnie wywiady

Więcej z kategorii

Newsletter

Partnerzy

  • Centrum Kultury Japońskiej
  • http://mmaoctagon.pl/
  • http://www.facebook.com/SztukiWalki
  • Start-Stop fundacja