Najnovšie fotogalérie:

finał mężczyzn

Ďalšie udalosti:

ME WKO 2016
Dáta:
Kde:

Európska organizácia majstrovstiev WKO.

informácie

Ďalšie udalosti:

Poster_EC_Varna-2016
Dáta:
Kde:

Váhové Championship IKO seniorov a juniorov sa bude konať vo Varne 21-22 Máj.

calendar

Wiadomość od Marcina Prachnio

Pridaná:

Clipboard01

Witam wszystkich miłośników sztuki karate kyokushin oraz sportów walki.

 

Długi czas się nie odzywałem. Teraz chcę Was poinformować, co osiągnąłem w tym roku oraz co zamierzam robić w najbliższej przyszłości.

 

Na początku krótko podsumuję ostatni sezon startów w karate.

 

Zaczął się on w lutym 2012 od zawodów w Iranie, na które zostałem zaproszony. Po ciężkich walkach zająłem 4 miesto. Start ten wiele mnie nauczył i wyciągnąłem z niego dużo wniosków, dzięki którym bardzo rozwinąłem swoje umiejętności w walkach karate. Przeanalizowałem wszystko to, co się wydarzyło na zawodach i zmieniłem sposób walki na bardziej opanowany i kontrolujący cała walkę.

 

Następnym etapem były wagowe mistrzostwa Polski. Przez cały czas przygotowywałem się bardzo intensywnie trenując . Treningi przyniosły zamierzony rezultat i sukces. Kontrolowałem walki , uniknąłem nieprzemyślanych ruchów. Zawody wygrałem. Tytuł Mistrza Polski jest dowodem, że moje taktycznie rozwiązania były skuteczne i przyniosły sukces.

 

Niestety już wówczas borykałem się z kontuzją, która skutecznie przeszkadzała mi i uniemożliwiała mi lepsze wytrenowanie do kolejnych zawodów: Mistrzostw Europy oraz Mistrzostw Ameryk.

 

Kolejnym startem były wagowe Mistrzostwa Europy w czerwcu 2012. Na Mistrzostwa jechałem tylko z jedną myślą : wygrać. Miał to być kolejny kontrolny start przed Mistrzostwami Ameryk. Ostatecznie zająłem 2 miesto. Przegrałem w finałowej walce po dogrywce z Djemą Belkhodją z Francji. Potwierdziło to skuteczność mojej strategii i trybu przygotowań. Pojedynek był wyjątkowo ciężki i mimo że nie zwyciężyłem w finałowej walce, była ona naprawdę wyrównana.

 

Ostatnim startem w sezonie były otwarte Mistrzostwa Ameryk, z którymi wiązałem największe nadzieje. Po pierwszym wygranym pojedynku z mistrzem Japonii do 80 kg miałem walkę z Alejandro Nawarro z Hiszpanii. Niestety walkę przegrałem po dogrywce i ostatecznie zająłem 5 miesto. Nie byłem zadowolony ze startu, jednak prawdziwy wojownik nigdy się nie poddaje i trenuje dalej.

 

Poprzedni sezon był dla mnie bardzo bogaty w doświadczenia i wiele mnie nauczył. Dzięki temu nabrałem jeszcze większej pewności siebie. Chciałbym bardzo podziękować trenerowi Robertowi Saniewskiemu , z którym trenowałem od stycznia. Robert przygotowywał mnie do zawodów indywidualnie. Miał wielki wkład w rozwój mojego sposobu walki w tym sezonie, co uczyniło ze mnie dużo lepszego i twardszego wojownika. Dziękuję także Piotrowi Turowskiemu, który wspierał mnie w czasie całego sezonu treningowego oraz podczas zawodów.

 

Również chciałbym podziękować mojej Mamie, która wspierała mnie przez cały ten czas.

 

Przy tej okazji jeszcze raz dziękuję trenerowi Rafałowi Tomali, u którego rozpocząłem treningi Karate Kyokushin i który przez wiele lat szkolił mnie w tej sztuce walki.

 

Obecnie przebywam w Holandii. Postanowiłem na jakiś czas wyjechać z Polski ,aby spróbować innych stylów walki i nabrać innych doświadczeń. Aktualnie przygotowuję się do walk w stylu K1 i MMA pod okiem trenera Martijn de Jonga z klubu Golden Glory. Za jakiś czas będę miał swoje pierwsze walki, o których będę Was na bieżąco informował.

 

Chce Was jednocześnie zapewnić, że to nie koniec mojej historii z karate kyokushin. Zamierzam wziąć udział za dwa lata w kolejnych Otwartych Mistrzostwach Świata Karate Kyokushin.

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i przepraszam, że musieliście tak długo czekać na informację. OSU!!!

 

 

Sensei Marcin Prachnio

 

Komentáre

Komentáre


Nedávne rozhovory

Viac od

Newsletter

Partneri

  • Centrum Kultury Japońskiej
  • http://mmaoctagon.pl/
  • http://www.facebook.com/SztukiWalki
  • Start-Stop fundacja