Последние галереи:

Следующая события:

Данные:
Где:

Европейская организация Чемпионат ЗКО.

информация

Следующая события:

Данные:
Где:

Взвешивание Чемпионат IKO старшими и младшими пройдет в Варне 21-22 Может.

календарь

Wybitni ludzie Kyokushin o Agnieszce Sypień – AKTUALIZACJA

Добавленный:

W podziękowaniu za barwną karierę, Onekyokushin.pl poprosiło legendy polskiego Kyokushin, przyjaciół z kadry, a także tych najbliższych, aby powiedzieli kilka słów o Sensei Agnieszce, jak wspominają jej starty, współpracę, wspólnie spędzone chwile na treningach.


 

Andrzej Drewniak

Shihan Andrzej Drewniak

 

Droga Agnieszko,
W związku z zakończeniem Twojej dwudziestoletniej wspaniałej kariery zawodniczej w swoim imieniu oraz Polskiego Związku Karate pragnę wyrazić podziękowanie i podziw dla Twojego talentu oraz pracowitości, dzięki którym zdobyłaś ponad czterdzieści medali na mistrzostwach świata, mistrzostwach Europy, mistrzostwach Ameryk oraz mistrzostwach Polski w najbardziej prestiżowej otwartej kategorii i kategorii ciężkiej.
 
Jako Polacy możemy być dumni, że jesteś uznawana za jedną z największych gwiazd światowego Kyokushin oraz podporą jedynej w Europie a może także na świecie „Złotej Rodziny Kyokushin” w której Twój mąż i syn także są złotymi medalistami mistrzostw Europy oraz mistrzostw Polski.
 
Wszystkim nam zawsze imponowała Twoja wielka pasja i odwaga ale jednocześnie delikatność oraz kobiecość, których nigdy nie utraciłaś mimo ciężkiego treningu. Dla młodego pokolenia Kyokushin jesteś niedościgłym przykładem wybitnego zawodnika a także instruktora i matki dbającej o domowe ognisko.
 
Mamy nadzieję na dalszą współpracę w roli trenera Kadry Narodowej Kyokushin. Z poważaniem. Осу.

 

Shihan J. Czerniec

Шихан Яцек Czerniec

 

Agnieszka ma wspaniałą umiejętność koncentracji, co doskonale wykorzystywała w walce. Potrafi jak mało kto zadbać o wszystkie szczegóły, które mogą przybliżyć ją do wygranej. Jej konsekwencja i determinacja w dążeniu do celu są przykładem do naśladowania. Życzę jej aby była równie skuteczna w szkoleniu jak w walce. Осу!

 

Tomasz Najduch

Tomasz Najduch

 

Agnieszka jest nie tylko mistrzem, ale również niezawodnym przyjacielem, który wspierał w sukcesie jak i porażce na zawodach i poza nimi. Patrząc na jej pracę na zgrupowaniach kadry była wzorem pracowitości, zaangażowania i determinacji w tym co robi. Z całego serca życzymy sukcesów osobistych takich jakie miała w sporcie. Kończąc te wywody bardzo dużo wniosła pozytywów w rozpowszechnianiu karate i tyle samo pewnie wniesie swojej energii i potencjału w młodych obiecujących zawodników. PS. Wszystkiego najlepszego! Cichy wielbiciel z Katowic :).

 

Krzyś Habraszka

Кшиштоф Habraszka

 

Agnieszka odkąd pamiętam, zawsze była bardzo waleczna i nigdy sie nie poddawała zarówno w walce jak i w życiu prywatnym. Zdyscyplinowana i zawsze potrafiąca osiągnąć wyznaczony cel, co potwierdzają jej osiągnięcia. Powodzenia Aga w roli trenera!

 

Петр Moczydłowski

Петр Moczydłowski

 

Daremnie szukać drugiego tak utytulowanego karateki nie tylko w karaju ale i na całym świecie. Agnieszkę poznałem na moim pierwszym zgrupowaniu Kadry Narodowej w 2000 roku w Zakopanem. Od tamtej chwili aż do teraz niezmiennie uśmiechnięta, pełna ciepła, życzliwa, niezmiennie bardzo niebezpieczna :-). Znam wielu którzy nie podjęli by z nią walki.
Z chwilą kiedy ogłosi światu oddanie pola innym zawodniczkomte z pewnością odetchną z ulgąwreszcie ktoś inny będzie miał szanse wygrywać 🙂 ale tez skończy się pewna era
Agnieszko chylę czoła i życzę wszystkiego najlepszego. Осу!

 

Петр Савицкий

Петр Савицкий

 

Агнешка Оценка фотографии – przede wszystkim świetna zawodniczka, dobra koleżanka, a dla wielu niedościgniona osobowość.

 

Ania Kaczyńska

Ania Kaczyńska

 

Agnieszka jest jedną z najbardziej utytułowanych zawodniczek, która wiele poświęciła dla polskiego Kyokushin. Godnie reprezentowała nasz kraj na świecie. Mam nadzieje ze teraz będzie odnosić sukcesy jako trener. С уважением. Осу.

 

Sylwester Sypien

Sylwester Sypien

 

Agnieszka zaczęła trenować karate jako dziecko. Ale swój pierwszy sukces osiągnęła wygrywając Mistrzostwa Polski we Wrocławiu w 1998r. Od tego momentu zaczęła się jej prawdziwa kariera. Już rok później wystartowała w Mistrzostwach Europy na Ukrainie gdzie jako debiutantka stanęła na trzecim miejscu podium. Zdobyte sukcesy motywowały Ją do ciężkich treningów, których w dojo u sensei Jacka Lamota nie brakowało. Pierwsze wygrane zawdzięczała swojej zaciętości, determinacji i uporowi w walce, brakowało w tym jeszcze wielu czynników potrzebnych do prawdziwego mistrzostwa. Jednak z zawodów na zawody zdobywała doświadczenie i pewność siebie, która pozwalała wygrywać. Pierwsze Mistrzostwa Świata w 2001r. okazały się sukcesem, ale wielokrotna rywalka AgnieszkiAnna Kopyrina z Rosji była jeszcze poza zasięgiem. Ostatecznie turniej zakończyła na wysokim drugim miejscu. Cztery lata później na kolejnym światowym championacie miała okazję zrewanżować się swojej rywalce i w finale po bardzo zaciętej trzy rundowej walce wygrała po raz pierwszy Mistrzostwa Świata. Sukces ten udało się powtórzyć jeszcze dwa razy w 2010 в 2012 лет. Cały ten okres trenowałem i startowałem razem z moją żoną. Jej podejście do walki było dla mnie jako zawodnika inspirujące i motywowało do ciężkiej pracy. Do wszystkich zawodów przygotowywaliśmy się razem i na wzajem się wspieraliśmy w momentach zwątpienia. Agnieszka była w tym czasie nie tylko zawodniczką, ale matką, gospodynią domową oraz szefową naszej firmy. Wszystkie te czynności potrafiła tak poukładać, żeby nic nie zostało zaniedbane. Na wszystko jednak przychodzi koniec i ta wieloletnia przygoda ze startami w karate Kyokushin oficjalnie dobiega końca na Pucharze Polski w Ząbkowicach Śląskich. Natomiast nie oznacza to, że Agnieszka kończy z karate. Już ponad dwa lata trwa nowy rozdział w którym rola zawodnika zamieniła się na trenera i nasza Mistrzyni przekazuje swoje bezcenne doświadczenie młodym pokoleniom. Osu Sylwester Sypień.

 

Sandra Bukowa

Sandra Bukowa

 

Podziwiam Agnieszkę za jej wieloletni i nieustanny trud, jaki włożyła w treningi. Przygotowanie do turnieju to ciężka praca i ogromne obciążenie organizmu. Agnieszka doskonale potrafiła połączyć treningi z pracą zawodową i prowadzeniem domu, co budzi niesamowity mój podziw dla jej osoby. Dodatkowo nie zrezygnowała z macierzyństwa i dalej wygrywała turnieje najwyższej rangi, przez co stała się prawdziwym wzorem do naśladowania dla młodych zawodniczek. Miałam to szczęście poznać Agnieszkę Sypień od prywatnej strony i darzę ją ogromna sympatią. Szkoda, że nie będę mogła zobaczyć jej już na macie, ale jestem pewna, że nadal aktywnie będzie brała udział w życiu karate. Jej syn Patryk już podąża jej śladami. Но, gratulacje za wszystko co zrobiłaś i powodzenia w nowej roli!!!!

 

Кароль Cieśluk

Кароль Cieśluk

 

Агнешка Оценка фотографии – jedna z najbardziej utytułowanych zawodniczek karate na świecie! Świetna koleżanka z kadry, która potrafiła pochwalić za dobrą postawę na macie, ale takżemęskimi słowamiwytknąć błędy i zmobilizować do cięższej pracy! Dla mnie osobiście fenomenem jest to, że kiedy ktoś mówił o Agnieszce to zawsze w parze z Sylwkiem i na odwrót, a to nie często się zdarza. A więc pozdrowienia dla Sypieniów tych troszkę starszych jak i tych młodych!

 

Патрик Оценка фотографии

Патрик Оценка фотографии

 

Odkąd byłem małym dzieckiem karate było nieodłączoną częścią mojego życia. Zanim zacząłem trenować rodzice zabierali mnie na salę, gdzie sami przygotowywali się do zawodów, a ja układałem domki z tarcz. Już wtedy przyglądałem się kobiecie, która miała stać się przyszłością polskiego Kyokushin, czyli mojej mamie. O początkach ciężko będzie mi powiedzieć, ponieważ byłem zbyt młody, żeby coś pamiętać. Zacznę od życia codziennego, gdzie Agnieszka pełniła rolę kochającej mamy oraz szefowej własnej działalności. Zarówno w jednej jak i drugiej roli dawała z siebie wszystko, żeby wypaść jak najlepiej. Taka również jest w sporcie. Na treningach wylewała siódme poty, ćwicząc zawsze na 110%, co później przekładało się na wyniki.

 

Na zawodach była zawsze mocno skupiona na celu, który chciała osiągnąć, czyli na zwycięstwie. Jako dziecko nie przeszkadzałem, ponieważ nauczyłem się, że jej myśli krążyły tylko wokół zbliżającej się walki. Pomimo tego, jak wspaniałą zawodniczką jest Agnieszka, nigdy nie potrafiła pokonać stresu przed zbliżającym się turniejem. Kilka nocy wcześniej zawsze miała problemy ze snem, ale najwyraźniej było to jej potrzebne, bo prawie zawsze wracała ze złotym krążkiem. Moim zdaniem jej największym atutem była i nadal jest wola wygrania i zaciętość w walce. Nieważne jak silna była przeciwniczka, Agnieszka zawsze robiła wszystko, żeby ją pokonać. Tej cechy jej zazdrościłem i próbowałem chociaż w połowie jej w tym dorównać. Jestem pewien, że nigdy nie będzie zawodniczki, która swoimi osiągnięciami dorówna Agnieszce i nie tylko w Kyokushin, a ogólnie w sporcie. Jako jej syn mogę powiedzieć, że jestem ogromnie z niej dumny i dziękuję jej za wszystkie lata, w których mogłem ją podziwiać jako zawodnika i brać z niej przykład. Mimo wszystko nie ma co się smucić, ponieważ Agnieszka dalej będzie na zawodach tyle, że w roli trenera !!! ОГУ !!!

 

Даниэль Bukowy

Даниэль Bukowy

 

Agnieszkę Sypień po raz pierwszy zobaczyłem jako młody chłopiec i już wtedy zrobiła na mnie duże wrażenie. Nigdy wcześniej nie widziałem, żeby kobieta była w stanie uderzać z taką siłą, z jaką nie potrafi zadać ciosu niejeden mężczyzna. Później jeżdżąc po turniejach jeszcze jako widz za każdym razem aż żal mi było patrzeć na te dziewczyny, które z nią wychodziły na matę, ponieważ często nie były w stanie dotrwać do końca walki, a przewaga Agnieszki była tak duża, że albo sędziowie wskazywali na nią od razu albo sama rozstrzygała walkę kończąc przez Ippon. Prywatnie Sensei Agnieszka dała się poznać jako bardzo pracowita osoba, czego nie jeden raz miałem przykład na zgrupowaniu kadry. Nie zachowywała się jak gwiazda i nie pokazywała swojej wyższości nad innymi młodymi zawodnikami takimi jak ja, co uważam za cechę prawdziwego mistrza. Uważam, że zasługuje na wielki szacunek za to, że reprezentuje Polskę na matach całego świata od tak wielu lat. Między innymi dzięki Sensei Agnieszce polska flaga jest rozpoznawalna i budzi szacunek w całym świecie Kyokushin.

 

Michał Kiwi Marcinkowski

Michał Marcinkowski

 

Sensei Agnieszkę Sypień pierwszy raz zobaczyłem na zawodach organizowanych w Gdyni w latach 1995 в 1996. Wtedy jako nastoletni chłopak zauważyłem niesamowitą Kobietę w dużych kolistych kolczykach, która w niespotykany sposób dopingowała do walki swojego męża Sylwka. Wzbudziła u mnie zachwyt słowami, które uważam za kultowe: “Sylwek zakręć cośSylwek końcówka”. Już wtedy zauważyłem w Niej wojownika obarzonego niesamowitą charyzmą, wolą i sercem do walki. Zacząłem się przyglądać tej parze małżeńskiej. Na pierwszy spektakularny sukces nie trzeba było długo czekaćMistrzostwa Polski Wrocław 1998. Pierwsze złoto!!! W pamięci pozostanie mi obrazek z Katowic podczas ME Open 2000 kiedy wpadli sobie w ramiona po wielkim sukcesie. To jest właśnie Kyokushin !!! Sensei Sylwek pierwsze miejsce, Sensei Agnieszka Trzecie miejsce. Oczywiście pamiętam małego synazłotego małżeństwa” – Patryka iPodpisy Agnieszki i Sylwka Sypień !!!” Sensei Agnieszkę poznałem osobiście na kadrze w Zakopanem w 2003r. Nie widziałem do tej pory tak zdeterminowanej Kobiety !!! Uważam, że największym sukcesem sportowym Sensei Agnieszki było 3. miejsce na Mistrzostwach Świata w 2008 w niespełna 3 miesiące po urodzeniu syna Czarka. Nie wiem czy jest jakaś Kobieta na Świecie, która czegoś takiego dokonała. Kiedy tylko Agnieszka wywoływana była do walki, moje serce biło szybciej, a po skończonej wygranej walce miałem łzy w oczach. Agnieszako, dziękuję !!! Осу !!! W każdą walkę wkładałaś tyle serca, że aż miło było patrzeć. Sensei Agniesza zapisała się wielkimi zgłoskami w polskim Kyokushin. Осу…

 

Michał Werner

Michał Werner

 

Agnieszkę Sypień oraz jej szanownego małżonka miałem okazję bliżej poznać na zgrupowaniach kadry narodowej, które cyklicznie odbywały się w Zakopanem. Chwile spędzone na takich wyjazdach to ciężkie treningi przeplatane odrobinką czasu na integrowanie się grupy 😉 Okoliczności te powodują, że każdy uczestnik ma możliwość bardzo dobrze poznać resztę kadry. Produktem ubocznym zgrupowań, których oczywiście celem nadrzędnym było wspólne budowanie formy na zawody, okazywało się także tworzenie wspaniałych znajomości oraz przyjaźni.

 

Agnieszka jest postacią, która na treningu, na macie oraz w życiu osobistym wyróżnia się szczególnie swoją nietuzinkową postawą . Obserwując sensei Agnieszkę w dojo pierwsza rzecz która daje się zauważyć to niesamowita determinacja, następnie powaga z jaką podchodzi do zagadnienia treningu oraz niebywała pracowitość. Podczas turniejów widzimy sensei Agnieszkę jako zawodniczkę, która posiada silną , wysoce ponadprzeciętną wewnętrzną motywację oraz wypracowane umiejętności dzięki którym przez wiele lat dominowała na matach całego świata. Na co dzień jako serdeczna koleżanka Aga jest osobą ciepłą , miłą i zawsze życzliwą. To co mnie osobiście urzekło w Agnieszce to szczerość oraz bezpośredniość. Aga właśnie w taki sposób wyrażająca swoje prawdy i opinie. Jest zawsze uśmiechnięta, we właściwy sposób nastawiona do świata , promieniuje pozytywną energią .

 

Uważam , że właśnie połączenie i synergia tych cech charakteru oraz cech osobowości Agnieszki spowodowały jej niebywały sukces sportowy , osobisty, zawodowy oraz rodzinny . Trzeba dodać , że na co dzień prócz ciężkiej pracy zawodowej doskonale sprawdza się w roli żony (wiem od męża 😉 ) oraz matki dwójki chłopców . Niewątpliwie to nie lada wyczyn zapanować nad takimi trzema urwisami… 😉

 

Dziękujemy Ci Agnieszko za wszystko co wniosłaś do naszej rodziny KYOKUSHIN jako multimedalistka Mistrzostw Polski, Европа , Ameryk i Świata! Oczywiście liczymy na to, że koniec kariery zawodniczej to więcej czasu dla przyjaciół, rodziny i przede wszystkim pracy trenerskiej 🙂 Życzę powodzenia, a także równie wielkiego entuzjazmu na tej samej drodze lecz w nowej roli. ОГУ !!!

Комментарии

Комментарии


Информационный бюллетень

Партнеры

  • Centrum Kultury Japońskiej
  • HTTP://mmaoctagon.pl/
  • http://www.facebook.com/SztukiWalki
  • Start-Stop fundacja