Laatste gallery:

finał mężczyzn

Volgende evenementen:

ME WKO 2016
Gegevens:
Waar:

Europees Kampioenschap organisatie WKO.

informatie

Volgende evenementen:

Poster_EC_Varna-2016
Gegevens:
Waar:

Met een gewicht Championship IKO senioren en junioren zal worden gehouden in Varna 21-22 Kunnen.

calendar

Martin Prachnio een toernooi in Iran – Galerij

Toegevoegd op:

Marcin

Medio december werd ik uitgenodigd voor een internationaal karate toernooi in Iran.

Trzy kategorie wagowe -70, -80,+80 kg. W każdej kategorii miało wziąć udział jedynie 8 wybranych zawodników, inbegrip 4 z Iranu i pozostałych 4 „ze świata”. Było to bardzo zachęcające, więc nie mogłem odmówić zaproszenia na tak elitarny turniej.

 

po 5 tygodniach przygotowań wraz z trenerem Rafałem Tomalą wyruszyliśmy do Iranu.Trudy ponad 20 godzinnej podróży wynagrodziło nam powitanie na lotnisku w Urmii. Możecie sobie wyobrazić nasze zaskoczone miny, gdy wręczono nam po wylądowaniu kwiaty.

 

Cały pobyt w Iranie , a także same zawody były bardzo profesjonalnie przygotowane. Przez cały czas pobytu w Urmii mieliśmy do dyspozycji własnego tłumacza, który nie tylko towarzyszył nam w czasie zawodów, ale także zwiedzał z nami miasto i opowiadał o kulturze Iranu .

 

W dzień zawodów o godzinie 14 wyruszyliśmy do hali na miejsce zawodów.

Rozpoczęcie zawodów nastąpiło o godzinie 15, a walki zaczęły się około pół godziny później.

W trakcie zawodów bardzo wspierali mnie zawodnicy rosyjscy . Pomagali mi w rozgrzewce oraz asystowali w trakcie walkbyło to dla mnie bardzo pomocne.

Pierwszą walkę rozegrałem z zawodnikiem z Iranu, który był większy i cięższy ode mnie .To nie wystraszyło mnie. Był jednak trudnym przeciwnikiem i bardzo mnie zmęczył. Po pierwszych dwóch minutach sędziowie wskazali na dogrywkę, jednak w kolejnych dwóch minutach nie pozostawiłem sędziom wątpliwości, który z nas jest lepszy.

 

Druga walka –to już walka o wejście do finału. Mój przeciwnik jest tak jak poprzednik Irańczykiem, tak samo duży i ciężki. Na tym etapie zawodów walka trwała już 3 minuty.

 

Po pierwszej rundzie miałem lekką przewagę. Dwóch sędziów wskazało na mnie, pozostałych dwóch wskazało na remis, a sędzia maty zadecydował o 2 minutowej dogrywce. Walka w dalszym ciągu była wyrównana , jednak przeciwnik uzyskał nieznaczną przewagę i to on ostatecznie wygrał po dogrywce. Walka była bardzo wyczerpująca.

Niestety przegrałem walkę o wejście do finału.

 

W kolejnej walce zmierzyłem się o 3 plaats. Miałem bardzo mało czasu na odpoczynek po poprzedniej walce, bo zaledwie ok. 5 minut i nie zdążyłem się zregenerować . Mój przeciwnik z Japonii miał czasu na regenerację znacznie więcej. Ze względu na moje zmęczenie po poprzedniej walce nie byłem w stanie nawiązać wyrównanej walki i niestety przegrałem pojedynek.

Ostatecznie zawody zakończyłem na IV miejscu.

 

Zawody w Iranie są kolejnym bardzo ważnym doświadczeniem dla mnie i mojego rozwoju sportowego. Analiza walk pozwoli mi wyeliminować ewentualne błędy i lepiej przygotować się do kolejnych startów.

Dziękuję wszystkim osobom , które pomagały mi w przygotowaniach do zawodów oraz tym, którzy wspierali mnie duchowo i kibicowali .

Bardzo dziękuję .

Osu.

Marcin Prachnio, 1 DAN

Komentarze

komentarze


Ostatnie wywiady

Więcej z kategorii

Newsletter

Partnerzy

  • Centrum Kultury Japońskiej
  • http://mmaoctagon.pl/
  • http://www.facebook.com/SztukiWalki
  • Start-Stop fundacja