Paskutiniai galerija:

Artimiausi renginiai:

Duomenys:
Kur:

Europos čempionatas organizacija WKO.

informacija

Artimiausi renginiai:

Duomenys:
Kur:

Svėrimo čempionatas IKO senjorams ir Jauniai vyks Varna 21-22 Gegužės.

kalendorius

Wojciech Viper – Galisija taurės 2014 akių grotuvas

Pridėta: Nėra komentarų

Šeštadienį 27 września w hali sportowej w Leżajsku rozegrane zostały zawody IKO Galizia Cup 2014. Była to już czwarta edycja tego turnieju. Imprezę uświetniły zagraniczne ekipy z Białorusi, Ukrainy i Niemiec oraz liczne DOJO z Polski.

 

W zawodach brali udział zawodnicy od dzieci po seniorów i weteranów. Było to ciekawe spotkanie pokoleń, na jednej macie walczyły dzieciaczki, a na drugiej oldboye. Fajną sprawą była obecność zagranicznych drużyn, gdzie szczególnie Ukraińcy i Białorusini pokazali twarde, mocne karate. Miło było popatrzeć na ich przygotowanie siłowe i kondycyjne.

 

Jak zwykle zawody były bardzo okazałe, sala przystrojona jak w Japonii, banery karate, Kyokushin i ichigeki były dosłownie wszędzie. Ze względu na dużą ilość zawodników impreza przeciągała się w czasie (swoją pierwszą walkę miałem o 17.00, a rozgrzewałem się od 9.00). Były wprawdzie dwie maty, a walki ponumerowano, ale jak to na turnieju, dłużyło się. Oprawa zawodów była bardzo zawodowa, a więc tylko walki i kata, czysty turniej bez pokazów, przemówień i wręczania odznaczeń, z godzinną przerwą na posiłek. Krótkie rozpoczęcie i bardzo długie zakończenie, ale wręczano piękne puchary i ładnie wydrukowane dyplomy.

 

Walka finałowa :


 

Jak to ostatnimi czasy była, na naszych zawodach zabrakło dużej publiki. Bijemy się dla siebie, trenerów, kolegów i ewentualnie dla przybyłej rodziny. Brakuje dawnych pojedynków przy pełnych halach niosących dopingiem walczących zawodników. Może przeminęła już epoka karate, albo turnieje organizują sprawni sensei ale z małych miast (mający nawet bardzo dużą ilość ćwiczących), gdzie nie ma wielkich hal i możliwości ściągnięcia publiczności. Turnieje przestały też mieć oprawę gal, nie ma świateł, podwyższanych ringów, tamashiwari, fajnej konferansjerki oraz przyciągających pokazów i nazwisk.

 

Warto też zwrócić uwagę, że w związku ze zmianą przepisów obowiązek ubezpieczenia spada na klub wysyłający zawodników. W praktyce to sami zawodnicy lub ich rodzice ponoszą te koszty. Sumując to z kosztami wyjazdu, startowego i pobytu, w niektórych przypadkach może to być czynnik powodujący zaniechanie startu w zawodach.

 

Czwarta edycja Galizia Cup pokazała ciekawe karate oraz to, że sportowa rywalizacja na macie nie przeszkadza we wzajemnej sympatii zawodników poza tatami, którzy z radością spotykają przy tego rodzaju imprezach tworząc miłą atmosferę. Dodatkowo ducha karate i wschodniej gościnności doświadczyła ekipa z Niemiec. Chłopakom z Berlina popsuł się samochód i trzeba było zorganizować mechanika oraz szybki i tani nocleg. Wszystko się udało, zostały zdjęcia, trochę łez oraz duma dla wygranych po kolejnym udanym turnieju.

 
Sensei Wojciech Żmija 2. Dan
 
Galisija taurės 2014 – REZULTATAI
 

 

Zdjęcia pochodzą z karate.lezajsk.pl


Newsletter

Partnerzy

  • Centrum Kultury Japońskiej
  • http://mmaoctagon.pl/
  • http://www.facebook.com/SztukiWalki
  • Start-Stop fundacja