Najnowsza galeria:

Następne wydarzenia:

Data:
Gdzie:

Mistrzostwa Europy organizacji WKO.

Informacje

Następne wydarzenia:

Data:
Gdzie:

Wagowe Mistrzostwa Europy IKO Seniorów i Juniorów odbędą się w Warnie 21-22 maja.

calendar

Konrad Kozłowski o IKO Summer Camp 2014

dodano:

Już po raz czwarty Lublin stał się na kilka dni polską stolicą Kyokushin. Od 2011 roku

, regularnie co dwanaście miesięcy, zawsze w drugiej połowie sierpnia, spotykamy się tu wszyscy, by zaczerpnąć wiedzy u źródła. Dwukrotnie gościliśmy shihan Seiji Isobe, rok temu odwiedził nas sensei Kentaro Tanaka. Tym razem na zaproszenie shihan Jacka Czernieca, shihan Katsuhito Gorai, z którym widzimy się co roku, towarzyszył sensei Glaube Feitosa – jeden z najbardziej rozpoznawalnych i utytułowanych zawodników Kyokushin i K1. Jak zawsze, na obóz zawitała także czołówka polskich karateka oraz wielu gości z i spoza Europy. W odróżnieniu od lat poprzednich, w sierpniu 2014 roku całe wydarzenie miało miejsce w innym, nowocześniejszym i większym obiekcie, co spodobało się przybyłym do Lublina karateka. Obóz odbył się w dniach 14-17 sierpnia 2014.

 

Każdy z uczestników wziął udział w treningach prowadzonych przez obydwu gości, lecz pojawiła się także okazja, by potrenować w nieco mniejszym gronie, ponieważ na kilku treningach nastąpił podział na dwie grupy – 1 dan i niższe stopnie trenowały wtedy pod okiem sensei Feitosy. Ku zaskoczeniu wielu, podczas tych treningów nie była przekazywania jedynie szeroka wiedza i umiejętności sensei Glaube na temat techniki walki, ale zawierały one również elementy szkolenia technicznego. Składały się na nie przede wszystkim kombinacje ido-geiko, z których większość była zupełną nowością. I tak naprawdę było to chyba największym zaskoczeniem całego wydarzenia i można tylko żałować, że Summer Camp 2014 trwał jedynie te kilka dni. Jestem pewien, że „materiału” na co najmniej kilka kolejnych treningów z pewnością by nie zabrakło. Główną tematyką treningów z shihan Gorai (2 dan i wyższe stopnie) były kata oraz techniki z Bo.

 

Największe wrażenie zrobiła na mnie skromność sensei Feitosy oraz jego niezwykle pozytywne nastawienie. Był to jego debiut w roli współprowadzącego tak duże wydarzenie i sprawdził się w niej znakomicie wprowadzając świetną atmosferę do treningów. Dla poszukujących wyciszenia i odnalezienia wewnętrznej równowagi doskonałym doświadczeniem był trening poranny z shihan Eugeniuszem Dadzibug.

 

Jak zawsze, w przedostatni dzień wszyscy mieli okazję spotkać się na saynora, która mimo kaprysów pogody okazała się wyśmienitą okazją do bezpośredniej rozmowy z sensei Feitosa oraz shihan Gorai, czego efektem jest przeogromna liczba świetnych zdjęć z tamtego wieczoru (Facebook!). Ostatniego dnia odbył się trening kumite (będący częścią egzaminu na stopnie kyu i dan) pozwalający wdrożyć poznane nowości w pojedynkach ze współćwiczącymi z wielu krajów świata.
Doborowe towarzystwo, świetna atmosfera i spotkanie z wysoko cenionymi osobowościami Kyokushin – tak w telegraficznym w skrócie można opisać IKO Summer Camp 2014. A za rok pomiędzy 20, a 23 sierpnia z pewnością zobaczymy się w Lublinie ponownie! Osu!


Newsletter

Partnerzy

  • Centrum Kultury Japońskiej
  • http://mmaoctagon.pl/
  • http://www.facebook.com/SztukiWalki
  • Start-Stop fundacja