最新のギャラリー:

finał mężczyzn

次のイベント:

ME WKO 2016
データ:
ここで、:

ヨーロッパ選手権団体WKO.

情報

次のイベント:

Poster_EC_Varna-2016
データ:
ここで、:

計量選手権IKOの先輩と後輩がバルナで開催されます 21-22 5月.

calendar

大山倍達とテコンドーの創始者

追加されました:

CHH Mas Oyama 1967

テコンドーの創始者崔泓熙を繰り返し大山倍達と国家の韓国武術を作成しようとしました. しかし、武道でそのパスは、共通のパスではありませんでした….

 

友愛会議極真とテコンドーで開催されました 1967.

 

Onekyokushin.plはブック崔泓熙の第二のボリュームの一部を示しています “テコンドー私JA。”

 

“今年の終わりが来ました 1974, 12月中旬に、私はオーストラリアで彼のすべての業務を解決し、韓国に戻りました. 帰り道、私は東京に来ました, ここで、私は多くの友人に会いました, うち誰が大山倍達でした…

 

私はすべてをしました, それは私の力にあったもの, テコンドーへの参加を説得する大山, しかし理由Ogólnokoreańskiegoテコンドー連盟からの干渉の私はそれを行うことができませんでした. これにもかかわらず、私たちの友情は一定のままでした...

 

私達, 誰が、彼らが求めて事務のこの状態に不満を持っていました, 大山によって私たちに参加しました. したがって、から 1970 彼は彼の計画を秘密にして実装してみました (すなわち. 大山は私たちを説得することでした, Takwondoと). 私は信じて, それはテコンドーを強化します, 愛国心の象徴になるであろう, 朝鮮民族の歴史を世界に知らせるれます. だから私は彼らに固執することを決めました.

 

最後の日が来ました, ここで、友人の助けを借りて、私は友人大山されています. Rytuał odbył się w pokoju Mas Oyamy, w hotelu w którym ja także się zatrzymałem. Było przy tym kilka osób. Kiedy wyjaśniłem całą sytuację oraz znaczenie tamtych działań, Oyama z poważnym wyrazem twarzy powiedział: “będę w przyszłości młodszym bratem”, po czym napięcie opadło. Rozległy się wtedy głośne oklaski i gratulacje, a Choi Hong Hi, który sądząc po głosie był przytłoczony emocjami, zawołał: “Teraz, kiedy przywódcy szkół karate i taekwondo stali się przyjaciółmi, wierzę, że w przyszłości będziemy świadkami wielkich rzeczy!”


Podniósł szklankę i powiedział: “Przez cały czas, gdy Pan Oyama nie godził się być młodszym (bratem), byliśmy zaniepokojeni kto będzie, kto z nas będzie starszym.”


Z punktu widzenia moralności nie mam żadnych wątpliwości co do wyższości Oyamy. Jestem od niego o 5 lat starszy, więc nie było dla mnie jasne, dlaczego inni się tak martwili. Najwyraźniej żyli zbyt długo w Japonii, gdzie samurajów (wojowników), niezależnie od wieku podzielono na seniorów i juniorów, a w swoich głowach mocno mieli zakorzenione poczucie obowiązku, zgodnie z którym to senior musiał poświęcić życie. I wtedy zrozumiałem powody tych emocji, które nie były związane z wiekiem.”

 

 

W innych źródłach można znaleźć informacje, że kiedy Choi Hong Hi spotkał się w 1967 roku z Mistrzem Mas Oyamą, Oyama posiadał już wtedy własne dojo w Tokyo oraz pracował nad planami rozwoju sztuki Kyokushin, które teraz jest znane jako jeden z najtwardszych i najmocniejszych systemów karate w historii.

 

Choi poprosił Oyamę, aby wrócił do Korei i pomógł Koreańczykom poprzez wspieranie Taekwondo jako nowej sztuki walki. Mistrz Oyama grzecznie odmówił i rozeszli się w przyjaznej atmosferze, obiecując, że pozostaną braćmi w sztuce (brothers in arts).

 

Z tego wynika, że Oyama nie był zainteresowany politycznymi relacjami, jakie wówczas występowały między władzami Korei a Taekwondo. Oto człowiek, który idzie w góry z jedną ogoloną brwią by nie być kuszonym by zejść i powrócić po wielu treningach, których dokonał właśnie w górach…

 

Poniżej przedstawiamy także unikatowy film z jednego z takich spotkań.
 

コメント

注釈


最近のインタビュー

以上から

ニュースレター

パートナー

  • Centrum Kultury Japońskiej
  • http://mmaoctagon.pl/
  • http://www.facebook.com/SztukiWalki
  • Start-Stop fundacja