Najnowsza galeria:

Następne wydarzenia:

Data:
Gdzie:

Mistrzostwa Europy organizacji WKO.

Informacje

Następne wydarzenia:

Data:
Gdzie:

Wagowe Mistrzostwa Europy IKO Seniorów i Juniorów odbędą się w Warnie 21-22 maja.

calendar

International Friendships 14-15.04.2012 zakończony – cztery medale dla Polski

dodano:

W dniach  14-15 kwietnia 2012 w Tokio odbyły się:

 

 

The 7th International Youth Karate Tournaments
2012 International Senior Karate Tournaments
2012 International Kata Karate Competition
2012 Women’s World Karate Championships

 

 

W czwartek 12.04.2012 cała polska ekipa była już w komplecie w Tokio. W dzień rejestracji- w piątek 13.04 dotarła także ekipa TVP, która z miejsca przystąpiła do dokumentowania udziału  Polaków w zawodach.  Po rejestracji jeden z trenerów kadry narodowej IKO, Sylwester Sypień poprowadził krótki trening. Odbył się on w kultowym dla wszystkich karateka parku, w dzielnicy Ikebukuro przylegającym do starego dojo,  gdzie nauczał Masutatsu Oyama.

 

 

 

Sobota, 14.04 to pierwszy dzień turnieju. Jedyny medal dla Polski,  srebro, wywalczył Konrad Kozłowski z Lubelskiego Klubu Karate Kyokushin shihan Jacka Czernieca.  Kozłowski zajął drugie miejsce w konkurencji kata seniorów (pow. 18 lat). Polskie juniorki występujące tego dnia w konkurencji kumite odpadły niestety w walkach eliminacyjnych.
W tym czasie reprezentantki Polski na Mistrzostwa Świata Kobiet: Agnieszka Sypień, Anna Kaczyńska i Agnieszka Winek, zostały przyjęte w ambasadzie RP w Tokio przez panią ambasador Jadwigę Marię Rodowicz-Czechowską oraz przebywającą właśnie w Japonii pierwszą damę RP, prezydentową Annę Komorowską. W spotkaniu wzięła udział także Janina Ochojska szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej,  która pomaga w usuwaniu skutków  ubiegłorocznego tsunami.

 

 

Drugi dzień zawodów okazał się dużo szczęśliwszy dla Polaków. Złoto w Mistrzostwach Świata Kobiet wywalczyła w najcięższej kategorii Agnieszka Sypień. Drugie złoto dla Polski zdobył Krzysztof Markowski (UKS Bushi, sensei Paweł Juszczyk), który wygrał kategorię oldbojów 35-40 lat do 80 kg. Dwie z czterech stoczonych walk wygrał przed czasem. Brąz dla polskiej reprezentacji wywalczyła Anna Kaczyńska występująca, podobnie jak Agnieszka Sypień w najcięższej kategorii wagowej.

 

Dobry występ zapisał na swoim koncie także Marek Wieczorek (kat. mężczyzn pow. 40 lat do 80 kg), który wygrał trzy walki i odpadł w czwartej, nie wchodząc niestety do strefy medalowej. Agnieszka Winek reprezentująca Polskę na MŚ Kobiet w kategorii lekkiej wygrała walkę eliminacyjna z zawodniczka z Japonii wchodząc tym samym do ósemki najlepszych zawodniczek świata. Walkę o wejście do czwórki przegrała z Eleną Worobijewą, która wygrała całą kategorię, zdobywając już po raz drugi tytuł Mistrzyni Świata.

 

 

PEŁNE WYNIKI TURNIEJU

 

GALERIA ZDJĘĆ
CAŁA RELACJA POCHODZI ZE STRONY WWW.PFKK.PL

 

Komentarze

komentarze


Newsletter

Partnerzy

  • Centrum Kultury Japońskiej
  • http://mmaoctagon.pl/
  • http://www.facebook.com/SztukiWalki
  • Start-Stop fundacja