Najnowsza galeria:

finał mężczyzn

Następne wydarzenia:

ME WKO 2016
Data:
Gdzie:

Mistrzostwa Europy organizacji WKO.

Informacje

Następne wydarzenia:

Poster_EC_Varna-2016
Data:
Gdzie:

Wagowe Mistrzostwa Europy IKO Seniorów i Juniorów odbędą się w Warnie 21-22 maja.

calendar

III Zgrupowanie kata i kumite w Ostrołęce 9.03.2013

dodano:

IMG_0086 kopia

Kolejne już zgrupowanie dla zawodników karate kyokushin odbyło się 9 marca w Ostrołęce. Na zgrupowanie stawiło się 50 zawodników z 12 klubów z centralnej i północno-wschodniej Polski. Pierwszy trening poświęcony był kata. Poprowadził go shihan Jan Gruba z Warszawy. Po przerwie odbył się trening przygotowujący do kumite  oraz same walki. Z uwagi na zbliżające się zawody  (16 marca  Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego w Ostrowi Mazowieckiej)  walki miały charakter szkolenia technicznego i nie były prowadzone z taką intensywnością  aby zawodnicy nie mieli kontuzji przed zawodami. Tradycyjnie  grupa została podzielona na młodzików/juniorów oraz seniorów.  Odbyło się kilkanaście walk sparingowych, które pozwoliły zawodnikom sprawdzić swój stan przygotowania do najbliższych zawodów.

 

O jakości  zgrupowań  organizowanych przez kluby kyokushinkai zrzeszonych przez IKO świadczy  fakt , że uczestniczą w nim czołowi zawodnicy z Polski i Europy.  Wśród  obecnych na sali znalazła się  Anna Kaczyńska-Youssfi- mistrzyni Europy,  Agnieszka Winek – medalistka ME, Emila Płaszczyńska – medalistka Mistrzostw Polski, Maria Jasko – medalistka Pucharu Polski,  Skander Youssfi – medalista ME, Michał Zyśk – medalista Mistrzostw Polski,  Maciej Laskowski – medalista Pucharu Polski,  Mikołaj Radgowski – zwycięzca Pucharu Polski Młodzików, Gerard Will – medalista Mistrzostw Polski oraz wielu innych zawodników odnoszących sukcesy na turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych..

 

W zgrupowaniu wzięli udział zawodnicy z klubów z Ostrołęki, Warszawy, Józefowa, Otwocka, Przasnysza, Ostrowi Mazowieckiej, Olsztyna, Augustowa, Białegostoku, Zambrowa, Łomży, Włocławka i Piaseczna.

 

źródło: sensei Radosław Grabowski

 

 

 

Komentarze

komentarze


Ostatnie wywiady

Więcej z kategorii

Newsletter

Partnerzy

  • Centrum Kultury Japońskiej
  • http://mmaoctagon.pl/
  • http://www.facebook.com/SztukiWalki
  • Start-Stop fundacja