Última galería:

finał mężczyzn

Próximos eventos:

ME WKO 2016
Datos:
Donde:

organización europea Campeonato WKO.

información

Próximos eventos:

Poster_EC_Varna-2016
Datos:
Donde:

Pesaje mayores y los jóvenes Campeonato IKO se llevarán a cabo en Varna 21-22 Mayo.

calendar

Amistades internacionales 14-15.04.2012 completa - cuatro medallas para el polaco

Añadido:

1

En 14-15 Abril 2012 w Tokio odbyły Ganga:

 

 

The 7th International Youth Karate Tournaments
2012 International Senior Karate Tournaments
2012 International Kata Karate Competition
2012 Women’s World Karate Championships

 

 

W czwartek 12.04.2012 cała polska ekipa była już w komplecie w Tokio. W dzień rejestracji- el viernes 13.04 dotarła także ekipa TVP, która z miejsca przystąpiła do dokumentowania udziału Polaków w zawodach. Po rejestracji jeden z trenerów kadry narodowej IKO, Sylwester Sypień poprowadził krótki trening. Odbył się on w kultowym dla wszystkich karateka parku, w dzielnicy Ikebukuro przylegającym do starego dojo, gdzie nauczał Masutatsu Oyama.

 

 

 

Sábado, 14.04 to pierwszy dzień turnieju. Jedyny medal dla Polski, srebro, wywalczył Konrad Kozłowski z Lubelskiego Klubu Karate Kyokushin shihan Jacka Czernieca. Kozłowski zajął drugie miejsce w konkurencji kata seniorów (pow. 18 años). Polskie juniorki występujące tego dnia w konkurencji kumite odpadły niestety w walkach eliminacyjnych.
W tym czasie reprezentantki Polski na Mistrzostwa Świata Kobiet: Agnieszka Valoración de la imagen, Anna Kaczyńska i Agnieszka Winek, zostały przyjęte w ambasadzie RP w Tokio przez panią ambasador Jadwigę Marię Rodowicz-Czechowską oraz przebywającą właśnie w Japonii pierwszą damę RP, prezydentową Annę Komorowską. W spotkaniu wzięła udział także Janina Ochojska szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej, która pomaga w usuwaniu skutków ubiegłorocznego tsunami.

 

 

Drugi dzień zawodów okazał się dużo szczęśliwszy dla Polaków. Złoto w Mistrzostwach Świata Kobiet wywalczyła w najcięższej kategorii Agnieszka Sypień. Drugie złoto dla Polski zdobył Krzysztof Markowski (UKS Bushi, sensei Paweł Juszczyk), który wygrał kategorię oldbojów 35-40 año 80 kg. Dwie z czterech stoczonych walk wygrał przed czasem. Brąz dla polskiej reprezentacji wywalczyła Anna Kaczyńska występująca, podobnie jak Agnieszka Sypień w najcięższej kategorii wagowej.

 

Dobry występ zapisał na swoim koncie także Marek Wieczorek (kat. mężczyzn pow. 40 año 80 kg), który wygrał trzy walki i odpadł w czwartej, nie wchodząc niestety do strefy medalowej. Agnieszka Winek reprezentująca Polskę na MŚ Kobiet w kategorii lekkiej wygrała walkę eliminacyjna z zawodniczka z Japonii wchodząc tym samym do ósemki najlepszych zawodniczek świata. Walkę o wejście do czwórki przegrała z Eleną Worobijewą, która wygrała całą kategorię, zdobywając już po raz drugi tytuł Mistrzyni Świata.

 

 

PEŁNE WYNIKI TURNIEJU

 

GALERIA ZDJĘĆ
CAŁA RELACJA POCHODZI ZE STRONY WWW.PFKK.PL

 

Comentarios

Comentarios


En entrevistas recientes

Más de

Boletín

Socios

  • Centrum Kultury Japońskiej
  • http://mmaoctagon.pl/
  • http://www.facebook.com/SztukiWalki
  • Start-Stop fundacja