Latest gallery:

finał mężczyzn

Next events:

ME WKO 2016
Data:
Where:

European Championship organization WKO.

information

Next events:

Poster_EC_Varna-2016
Data:
Where:

Weighing Championship IKO seniors and juniors will be held in Varna 21-22 May.

calendar

Exhibition of photographs “Two Ways” Sensei Radoslaw Grabowski – relationship with the opening

Added:

DSC_7932

On Saturday, 27 October at 17:00, “Small Hall ” Town Culture Ostrow Mazowiecka exhibition held Sensei Radek Grabowski “Two Ways”.

 

Radosław Grabowski: Zapraszam do odwiedzenia i osobistego oglądnięcia :-). Jest to moja szósta wystawa fotografii, pierwsza poświęcona sportowi, sztuce karate.

 

 

Dwadzieścia pięć lat temu rozpocząłem swoją przygodę z karate. Jednocześnie równolegle rozwijałem swoją pasję fotograficzną. Ta wystawa jest punktem, w którym spotykają się dwie drogidroga karate (karate-do) oraz droga fotografii. W japońskiej kulturze często pojawia się pojęcie „do” jako drogi którą obraliśmy w życiu aby się doskonalić.
Trudno jest coś robić i jednocześnie to osobiście utrwalać. Dla mnie jedyną sposobnością do fotografowania karate są zawody i turnieje. Jest to czas gdy sztuka walki przez chwilę wypływa na powierzchnię aby ukazać się szerszej publiczności. Tak na prawdę rzeczy najważniejsze w karate dzieją się na codziennych ciężkich treningach. Wysiłek, pot, łzy i ból to nierozłączni towarzysze karateki. Splendor zwycięstwa czy też gorycz porażki, show, emocje rywalizacji pojawiają się zaledwie kilka razy w roku. Turniej to stroszenie piór, to nakładanie bar wojennych. W pewnym sensie to powrót do prymitywnych rytuałów plemiennych, które w ten sposób manifestują się w nowoczesnym, stechnicyzowanym świecie.
Zdjęcia, które prezentuję są czarno-białe aby nie rozpraszały widza kolorowymi błyskami i mogły oddać emocje, i skupienie, zaangażowanie oraz piękno sztuki walki. Bez krzykliwych kolorów, bez reklam, bez natłoku informacji, która nas zewsząd atakuje. Życzę przyjemnego oglądania.

 

Wszystkie zdjęcia zostały wykonane podczas:
Mistrzostw Europy Karate KyokushinGorzów Wielkopolski 2010,
Pucharu Polski Juniorów Młodszych i Młodzików Karate Kyokushin – Legnica 2010,
Pucharu Polski Juniorów i Młodzików Karate Kyokushin – Włocławek 2011,
Pucharu Polski Seniorów Karate Kyokushin – Suwałki, 2011.

 

 

Welcome to the photo story.

 

Komentarze

komentarze


Ostatnie wywiady

Więcej z kategorii

Newsletter

Partnerzy

  • Centrum Kultury Japońskiej
  • http://mmaoctagon.pl/
  • http://www.facebook.com/SztukiWalki
  • Start-Stop fundacja