Latest gallery:

finał mężczyzn

Next events:

ME WKO 2016
Data:
Where:

European Championship organization WKO.

information

Next events:

Poster_EC_Varna-2016
Data:
Where:

Weighing Championship IKO seniors and juniors will be held in Varna 21-22 May.

calendar

Impressions from the European Championships IKO1 – bronze medalist Will Conrad

Added:

35512_441062195912923_1009960552_n

2-of June this year I had the chance for the first time in my life wystartowania na tak prestiżowej imprezie jak Mistrzostwa Europy seniorów. Przygotowywałem się od dłuższego czasu do różnych zawodów organizowanych w Polsce, wówczas nie podejrzewałem, że mogę otrzymać możliwość zmierzenia się z czołówką europejskich fighterów reprezentując nasz kraj. Ciężkie treningi oraz całkowite poświęcenie przyniosły mi złoty medal Mistrzostw Polski – a więc wszystko jest możliwe, jedziemy na MISTRZOSTWA EUROPY !

 

Po 17h podróży, zrzuceniu paru kilogramów i załapaniu się do kategorii w końcu dostałem drabinki swojej kategorii. Do kategorii -70 kg przybyło aż 38 Players, czyli w najlepszym wypadku mogłem stoczyć 6 walk. W mojej ćwiartce drabinki widniało również nazwisko faworyta lekkiej kategorii – Roman Semchenko. Jak to bywa na zawodach każdy może wygrać i po ciężkim boju Maciej Miller zwyciężył z rosyjskim faworytem (red. Roman Semchenko otrzymał genten).

 

Żeby dostać się do strefy medalowej stoczyłem 4 walki, dwie wygrałem przed czasem, jedna po prawym tsuki a druga po lewym kopnięciu na wątrobę. Najtrudniejsza okazała się walka ćwierćfinałowa w której spotkałem się z Maćkiem Millerem. Pierwsza runda jak i dogrywka stoczona w bardzo szybkim tempie, przeciwnik nie pozwolił mi nawet na sekundę rozluźnienia. I następnie ostatnia walka / niestety przegrana / z późniejszym jak się okazało mistrzem w tej kategorii. W ten sposób osiągnąłem trzecie miejsce w tych mistrzostwach i brązowy medal.

 

Muszę powiedzieć, że wszystkie walki były bardzo ciężkie ale ranga zawodów jest wysoka. W tych trudnych walkach moją przewagą nad innymi zawodnikami był doping mojego prywatnego sekundanta który nie pozwolił mi odpuścić – tutaj dziękuję bratu .

 

Wszystkie walki Polaków były bardzo emocjonujące. Polska zdobywając 9 medali okazała się najsilniejszą ekipą i miło jest być częścią tej reprezentacji.

 

Will Konrad

Comments

Comments


Recent interviews

More from

Newsletter

Partners

  • Centrum Kultury Japońskiej
  • http://mmaoctagon.pl/
  • http://www.facebook.com/SztukiWalki
  • Start-Stop fundacja