Latest gallery:

finał mężczyzn

Next events:

ME WKO 2016
Data:
Where:

European Championship organization WKO.

information

Next events:

Poster_EC_Varna-2016
Data:
Where:

Weighing Championship IKO seniors and juniors will be held in Varna 21-22 May.

calendar

Macro-region of the Eastern Championship White Podlaska 10.03.2012

Added:

Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego Karate Kyokushin 015

Results

KUMITE SENIORZY +80
1 LEWANDOWSKI ADAM, ZIELONKA
2 KOCZMARA MATEUSZ, LUBLIN
3 MIECZKOWSKI KAMIL, ŁOMŻA
3 BANACH MARCIN, ŁOMŻA
5-8 FRĄCZAK KONRAD, RADZYMIN
5-8 LEMIESZKO MATEUSZ, EŁK
5-8 PUCHALA DANIEL, RADZYMIN
5-8 KISŁOWSKI MARCIN, EŁK

 

KUMITE SENIORZY -80
1 WILL GERARD, SZCZYTNO
2 ŁUKAWSKI DAWID, AUGUSTÓW
3 ODZENIAK MAREK, BKKK
3 DĄBROWSKI MARCIN, OSTROŁĘKA WO
5-8 BORKOWSKI ŁUKASZ, OTWOCK
5-8 LUTOSTAŃSKI ARTUR, SZCZYTNO
5-8 LUBKA WOJCIECH, RADZYŃ PODLASKI
5-8 SZCZURKIEWICZ ARTUR, MIŃSK MAZ

 

KUMITE SENIORZY -75
1 KWAŚNIK MARIUSZ, LUBLIN
2 WILL KONRAD, BIAŁYSTOK
3 ROMANECZKO MICHAŁ, BIAŁA PODL
3 KIEWEL MICHAŁ, BIAŁA PODL
5-8 ROWICKI KAROL, ZIELONKA
5-8 WASIL ŁUKASZ, EŁK

 

KUMITE SENIORZY -70
1 MILLER MACIEJ, WARSZAWA RT
2 LASKOWSKI PAWEŁ, MIŃSK MAZ
3 ŻMUDZIŃSKI DAMIAN, BIAŁA PODL
3 KREJPCIO MATEUSZ, SUWAŁKI
5-8 SZOSTAK MARCIN, EŁK
5-8 ROSIŃSKI ROBERT, RADZYŃ PODLASKI

 

KUMITE SENIORZY -65
1 KALMUS MICHAŁ, OTWOCK
2 WITAK KRYSTIAN, OTWOCK
3 MAZUREK BARTŁOMIEJ, GRAJEWO
3 STURGULEWSKI MARCIN, AUGUSTÓW
5-8 KOZUBOWSKI KONRAD, BARTOSZYCE
5-8 LANGE MACIEJ, SUWAŁKI
5-8 BIELAS DAWID, BIAŁA PODL
5-8 MARKOWSKI PIOTR, EŁK

 

KUMITE SENIORZY +35 LAT OPEN
1 KIRWIEL ALEKSANDER, LUBLIN
2 CZOŁPIŃSKI ANDRZEJ, BIAŁYSTOK
3 DĄBROWSKI JACEK, ZIELONKA
3 WOJCIECHOWSKI ROMAN, LUBLIN
5-8 KOBYLSKI LESZEK, RADZYMIN
5-8 KRYGIER WOJCIECH, OLECKO
5-8 Waśniewski SYLWESTER, BKKK

 

JUNIORS KUMITE +75
1 KOWALIK PATRYK, RADZYŃ FITTING.
2 JAKUBASIK JACOB, BKKK
3 SMOKOWSKI JAKUB, OLECKO
3 Łobacz ŁUKASZ, RADZYMIN
5-8 PIĘDZIAK BARTOSZ, RADZYMIN
5-8 PAUL Domurat, BIAŁYSTOK
5-8 JUSZCZAK ADRIAN, MIŃSK MAZ

 

JUNIORS KUMITE -75
1 KALSKI HUBERT, ŁOMŻA
2 PIATKOWSKI PIOTR, RADZYMIN
3 DOBROGOWSKI PAUL, ZIELONKA
3 Trzciński RAFAŁ, BARTOSZYCE
5-8 Kaszubowski KAROL, SZCZYTNO
5-8 KONIKOWSKI Bartosz, SUWAŁKI

 

JUNIORS KUMITE -70
1 BJORGEN KRYSTIAN, KONSTANCIN LAKE
2 CZARNECKI KORDIAN, BKK
3 SOBCZAK PATRYK, RADZYMIN
3 WDOWIAK JAKUB, RADZYŃ FITTING.
5-8 ŁEMPICKI DANIEL, ZIELONKA
5-8 KILIAN MAREK, SUWAŁKI
5-8 SZYSZKO MICHAŁ, BLACK BIAŁOSTOCKA

 

JUNIORS KUMITE -65
1 KAROL KOWALSKI, KONSTANCIN LAKE
2 SZEWCZYK FILIP, KONSTANCIN LAKE
3 STERNIK DANIEL, KONSTANCIN LAKE
3 district HUBERT, BIAŁA PODL
5-8 Kędzierski MATTHEW, RADZYŃ FITTING.
5-8 CHMIELEWSKI SEBASTIAN, BIAŁA PODL
5-8 BRONIKOWSKI ADRIAN, LUBLIN

 

JUNIORS KUMITE -60
1 Shamil SZABAJEW, ŁOMŻA
2 OZKAVAK DAMIAN, TOMASZÓW OR.
3 Bankiewicz BARTOSZ, BARTOSZYCE
3 BLADOSZ ŁUKASZ, KONSTANCIN LAKE
5-8 ZAGOŃCZYK JAKUB, KONSTANCIN LAKE
5-8 DŁUGOZIMA MATTHEW, ŁOMŻA
5-8 KARPIŃSKI PATRYK, EŁK
5-8 WIECZOREK MICHAŁ, BIAŁA PODL

 

Kumite seniors -55
1 guinea AGNIESZKA, OTWOCK
2 KARAPETYAN LUIZA, OSTROŁĘKA AP
3 MIERZEJEK KATARZYNA, OSTROŁĘKA WO
3 MIROSŁAW EWELINA, SZCZYTNO
5-8 DRZAZGOWSKA IZABELA, GRAJEWO
5-8 Zajkowska ALEXANDER, ŁOMŻA
5-8 BAKUN ALEKSANDRA , OLSZTYN
5-8 ZGNILEC ANNA, ZAMOŚĆ

 

Kumite seniors +55
1 PŁASZCZYŃSKA EMILIA, OSTROŁĘKA WO
2 SIERADZKA KATARZYNA, ZIELONKA
3 RAŚ MARIA, DOBRE MIASTO
3 JASKO MARIA, OSTRÓW MAZ
5-8 BŁOŃSKA KLAUDIA, LIDZBARK WAR
5-8 PACHULSKA DIANA, LIDZBARK WAR
5-8 GÓRECKA MONIKA, BARTOSZYCE
5-8 BONCZAK EWA, EŁK

 

KUMITE JUNIORKI -55
1 REJTERADA ANGELIKA, OLECKO
2 MROCZKOWSKA KAROLINA, ŁOMŻA
3 KUPROWSKA NATALIA, KONSTANCIN LAKE
3 WIECZOREK ALEKSANDRA, OLSZTYN
5-8 WOJCIECHOWSKA KATARZYNA, LUBLIN
5-8 MAZUREK JUSTYNA, GRAJEWO
5-8 DĄBROWSKA KLAUDIA, OTWOCK
5-8 ,

 

KUMITE JUNIORKI +55
1 DĄBROWSKA DOMINIKA, ZIELONKA
2 ZWIERZ MARTA, OKS START OTWOCK
3 MAZUR MARTYNA, BKKK
3 BEKISZ KATARZYNA, KONSTANCIN LAKE
5-8 PRZEŹDZIECKA EWELINA, OSTROŁĘKA WO
5-8 KARAŚ ALEKSANDRA, OSTROŁĘKA WO
5-8 CHABEREK IZABELA, ŁOMŻA
5-8 BULKA DOMINIKA, ZAMOŚĆ

 

KATA SENIORZY
1 KOZUBOWSKI KONRAD, BARTOSZYCE
2 KOLAJA DAWID, ZAMOŚĆ
3 STURGULEWSKI MARCIN, AUGUSTÓW
4 ŁUKAWSKI DAWID, AUGUSTÓW
5 WILL KONRAD, BIAŁYSTOK
6 CZERNIEC DANIEL, LUBLIN
7 BANASZCZUK ŁUKASZ, BIAŁA PODL
8 OLECHNA DAWID, OLECKO

 

KATA JUNIORZY
1 OWCZARCZYK ROBERT, ZAMOŚĆ
2 SZYSZKO MICHAŁ, BLACK BIAŁOSTOCKA
3 MIERZEJEWSKI DAWID, OSTROŁĘKA WO
4 KAROL KOWALSKI, KONSTANCIN LAKE
5 CISOWSKI ADAM, LUBLIN
6 MARUSZAK MACIEJ, OLECKO
7 KALINOWSKI TOMASZ, LUBLIN
8 OZKAVAK DAMIAN, TOMASZÓW OR.

 

KATA SENIORKI
1 DANILUK KATARZYNA, LUBLIN
2 PŁASZCZYŃSKA EMILIA, OSTROŁĘKA WO
3 ZGNILEC ANNA, ZAMOŚĆ
4 KACZYŃSKA DOROTA, OSTROŁĘKA WO
5 MIERZEJEK KATARZYNA, OSTROŁĘKA WO

 

KATA JUNIORKI
1 MALIKOWSKA PAULA, KONSTANCIN LAKE
2 MROCZKOWSKA KAROLINA, ŁOMŻA
3 WIECZOREK ALEKSANDRA, OLSZTYN
4 REJTERADA ANGELIKA, OLECKO
5 JASIUKIEWICZ JUSTYNA, DOBRE MIASTO
6 WOJCIECHOWSKA KATARZYNA, LUBLIN
7 BULKA DOMINIKA, ZAMOŚĆ
8 KIELCZYK KAROLINA, RADZYMIN

 

 

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA
1 KONSTANCIN LAKE, point. 22
2 LUBLIN, point. 19
3 ŁOMŻA, point. 18
4 ZIELONKA, point. 15
5 OTWOCK, point. 13
6 OSTROŁĘKA WO, point. 11
7 ZAMOŚĆ, point. 9
8 BARTOSZYCE, point. 7
9 SZCZYTNO, point. 6
9 RADZYŃ PODL., point. 6
9 OLECKO, point. 6
9 BIAŁYSTOK, point. 6
10 WARSZAWA RT, point. 5
10 RADZYMIN, point. 5
10 AUGUSTÓW, point. 5
11 BKKK, point. 8
11 BIAŁA PODL, point. 4
12 TOMASZÓW LUB., point. 3
12 OSTROŁĘKA AP, point. 3
12 OKS START OTWOCK, point. 3
12 MIŃSK MAZ, point. 3
12 BLACK BIAŁOSTOCKA, point. 3
13 OLSZTYN, point. 2
14 SUWAŁKI, point. 1
14 OSTRÓW MAZ, point. 1
14 GRAJEWO, point. 1
14 DOBRE MIASTO, point. 1
15 LIDZBARK WAR, point. 0
15 EŁK, point. 0

 

NAJLEPSZY ZAWODNIK: KALMUS MICHAŁ
best player: PŁASZCZYŃSKA EMILIA
NUMBER OF CLUBS 30
NUMBER OF PLAYERS: 149
NUMBER OF VIEWERS 500
CHIEF JUDGE: SHIHAN JACEK blacken 5 AND

Comments

Comments


Recent interviews

More from

Newsletter

Partners

  • Centrum Kultury Japońskiej
  • http://mmaoctagon.pl/
  • http://www.facebook.com/SztukiWalki
  • Start-Stop fundacja