Latest gallery:

finał mężczyzn

Next events:

ME WKO 2016
Data:
Where:

European Championship organization WKO.

information

Next events:

Poster_EC_Varna-2016
Data:
Where:

Weighing Championship IKO seniors and juniors will be held in Varna 21-22 May.

calendar

European Junior Championships, 26.10.2013 Classifieds – full results

Added:

zdjęcie 4

On 26 October 2013 held in Katowice VII. European Championships Junior kata and kumite. Participated in the tournament more than 340 athletes aged 12-17 years 18 European countries. It was organized by Club Recreational Sports TKKF "BLACK" Katowice headed by Sensei Darius Łyczko in cooperation with Shihan Jack blacken. The competition was graced by the presence of the president of the International Karate Organization Kancho Matsui Shokei, as well as the head of the Department of Foreign Affairs Shihan Katsuhito Gorai IKO.

 

WYNIKI KUMITE

 
Youth (12-13 years) in 40 kg
1. Sergei Nikitenko (Ukraine)
2. Badaev Nikita (Ukraine)
3. Pan Vadim (Ukraine)
3. Vereschatsky Andrey (Ukraine)

 
Youth (12-13 years) in 50 kg
1. BACE Rustam (Russia)
2. Amir Vladislav (Russia)
3. Hyzhinsky Artem (Ukraine)
3. Andrzej Sadowski (Poland)

 
Youth (12-13 years) above 50 kg
1. Topchiy Dmytro (Ukraine)
2. Gasthof Denis (Ukraine)
3. Stachacz Thomas (Poland)
3. Poplawski James (Poland)
 
Girls (12-13 years) in 50 kg
1. Aratovska Ilona (Ukraine)
2. Tatiana Shevchuk (Russian)
3. Samarkand Efer Agata (Poland)
3. Panfilov Alice (Russia)
 
Girls (12-13 years) above 50 kg
1. Sterescu Patricia Ioana (Romania)
2. Catherine Ryniewicz (Poland)
3. Mikielska Protection (Poland)
3. Tomaszewska Victoria (Great Britain)
 
Youth (14-15 years) in 50 kg
1. Parkhomenko Roman (Russia)
2. Alexander Siergiejew (Russia)
3. Ivan Shkolyarenko (Ukraine)
3. Witalij Moroz (Ukraine)
 
Youth (14-15 years) in 55 kg
1. Fedoseyev Alexey (Russia)
2. Ruslan Udovik (Ukraine)
3. Dmitry Vorobyev (Russia)
3. Arthur Polikarpov (Ukraine)
 
Youth (14-15 years) in 60 kg
1. Gluhov Evgeny (Russia)
2. Vadim Tichonow (Russia)
3. Olpinski Simon (Poland)
3. Rogowski Casper (Poland)
 
Youth (14-15 years) in 65 kg
1. Košice Michal (Poland)
2. Manafov Kamil (Russia)
3. Leśnicy Eugene (Ukraine)
3. Fortune Mykita (Ukraine)
 
Youth (14-15 years) in 70 kg
1. Vladimir Petrov (Russia)
2. Routine Matthew (Poland)
3. Liquid Sergey (Ukraine)
3. Gerco Vladislav (Ukraine)
 
Youth (14-15 years) above 70 kg
1. Gulyaev Anton (Russia)
2. Chursin Anatolij (Russia)
3. Radgowski Mikolaj (Poland)
3. Jerzy mode setpoint (Poland)
 
Juniors (16 -17 years) in 60 kg
1. Yegor Vorobyov (Russia)
2. Alisher Karmenov (Kazakhstan)
3. Kawka Adam (Poland)
3. Law Martin (Hungary)
 
Juniors (16 -17 years) in 65 kg
1. Podanev Vadim (Russia)
2. Pavel Sidorov (Russia)
3. Sadvokassov Nurlykhan (Kazakhstan)
3. Brigandi Vito Michael (Italy)
 
Juniors (16-17 years) in 70 kg
1. Tillaev Tokhirjon (Russia)
2. Nemanja Pantic (Serbia)
3. Maciej Jeziorowski (Poland)
3. Emil Gasimov (Ukraine)
 
Juniors (16-17 years) in 75 kg
1. Nikita Galushin (Russia)
2. Trefilov Alexey (Russia)
3. Ivan Tejero (Spain)
3. Juvina Gabriel Lonut (Romania)
 
Juniors (16-17 years) in 80 kg
1. Zainulin Nikita (Russia)
2. Nesterenko Denis (Russia)
3. Dmytro Shevchenko (Ukraine)
3. Sabanuc Muhammed Foxpaw (Germany)
 
Juniors (16-17 years) in 80 kg
1. Kling Anton (Russia)
2. Aksenenko Ivan (Russia)
3. Boris Bulyskeri (Ukraine)
3. Mezhensky Andrey (Ukraine)
 
Girls (14-15 years) in 50 kg
1. Chrobot Michalina (Poland)
2. Wiatrowska Anna (Poland)
3. Dauletova Sabina (Russia)
3. Krzysztoforska Angelika (Poland)
 
Girls (14-15 years) in 55 kg
1. El Haimour Shainez (France)
2. Razumnikova Alexander (Russia)
3. Julia Kozlov (Ukraine)
3. Shvetsov Anastasia (Russia)
 
Girls (14-15 years) above 55 kg
1. Sanchez Nuria (Spain)
2. Czarnecka Klaudia (Poland)
3. Zavgorodnyaya Sofia (Ukraine)
3. Kochkina Elizabeth (Russia)
 
Juniors (16-17 years) in 50 kg
1. Mroczkowska Carolina (Poland)
2. Victoria Lebiediewa (Russia)
3. Kalimulina Dinara (Russia)
3. Kovacs Dorottya (Hungary)
 
Juniors (16-17 years) in 55 kg
1. Malinina Julia (Russia)
2. Izabela Dec (Poland)
3. Justin Jasiukiewicz (Poland)
3. May Górnicka (Poland)
 
Juniors (16-17 years) in 60 kg
1. Juliana LODA (Russia)
2. Marina Skamarohova (Ukraine)
3. Kogutowicz Patrycja (Poland)
3. Agnieszka Kulczycka (Poland)
 
Juniors (16-17 years) in 60 kg
1. Marianne Krashakova (Russia)
2. Szkodowska Krystyna (Poland)
3. Spalova Nikola (Czech Republic)
3. Houvet Ophelie (France)
 
KATA RESULTS
 
Youth (12-13 years)
1. Alexander Kharlamov (Russia)
2. Vahid Dmitry (Russia)
3. Vereschatsky Andrey (Ukraine)
 
Girls (12-13 years)
1. Juvina Andreea Madalina (Romania)
2. Ion Antonia Ioana (Romania)
3. Tatiana Shevchuk (Russian)
 
Youth (14-15 years)
1. Aleksander Borodin (Russian)
2. Gavrila Florin Vlad (Romania)
3. Elisha Artem (Russia)
 
Girls (14-15 years)
1. Kostyaeva Ekaterina (Russia)
2. Martinez Eva (Spain)
3. Tarnas Alexandra (Poland)
 
Juniors (16-17 years)
1. Ulin Biełow (Russia)
2. Egovtsev Alexey (Russia)
3. Vito Michael Brigandi (Italy)
 
Juniors (16-17 years)
1. Diaz Laia (Spain)
2. Sverdlov Angelina (Russia)
3. Mroczkowska Carolina (Poland)

 
Thank you for helping Maciek Miller of MKKKs.
 

Komentarze

komentarze


Ostatnie wywiady

Więcej z kategorii

Newsletter

Partnerzy

  • Centrum Kultury Japońskiej
  • http://mmaoctagon.pl/
  • http://www.facebook.com/SztukiWalki
  • Start-Stop fundacja