Latest gallery:

finał mężczyzn

Next events:

ME WKO 2016
Data:
Where:

European Championship organization WKO.

information

Next events:

Poster_EC_Varna-2016
Data:
Where:

Weighing Championship IKO seniors and juniors will be held in Varna 21-22 May.

calendar

International Friendships 14-15.04.2012 completed - four medals for Polish

Added:

1

On 14-15 April 2012 held in Tokyo:

 

 

The 7th International Youth Karate Tournaments
2012 International Senior Karate Tournaments
2012 International Kata Karate Competition
2012 Women’s World Karate Championships

 

 

W czwartek 12.04.2012 cała polska ekipa była już w komplecie w Tokio. W dzień rejestracji- on Friday 13.04 dotarła także ekipa TVP, która z miejsca przystąpiła do dokumentowania udziału Polaków w zawodach. Po rejestracji jeden z trenerów kadry narodowej IKO, Sylwester Sypień poprowadził krótki trening. Odbył się on w kultowym dla wszystkich karateka parku, w dzielnicy Ikebukuro przylegającym do starego dojo, gdzie nauczał Masutatsu Oyama.

 

 

 

Saturday, 14.04 to pierwszy dzień turnieju. Jedyny medal dla Polski, srebro, wywalczył Konrad Kozłowski z Lubelskiego Klubu Karate Kyokushin shihan Jacka Czernieca. Kozłowski zajął drugie miejsce w konkurencji kata seniorów (pow. 18 years). Polskie juniorki występujące tego dnia w konkurencji kumite odpadły niestety w walkach eliminacyjnych.
W tym czasie reprezentantki Polski na Mistrzostwa Świata Kobiet: Agnieszka Picture Rating, Anna Kaczyńska i Agnieszka Winek, zostały przyjęte w ambasadzie RP w Tokio przez panią ambasador Jadwigę Marię Rodowicz-Czechowską oraz przebywającą właśnie w Japonii pierwszą damę RP, prezydentową Annę Komorowską. W spotkaniu wzięła udział także Janina Ochojska szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej, która pomaga w usuwaniu skutków ubiegłorocznego tsunami.

 

 

Drugi dzień zawodów okazał się dużo szczęśliwszy dla Polaków. Złoto w Mistrzostwach Świata Kobiet wywalczyła w najcięższej kategorii Agnieszka Sypień. Drugie złoto dla Polski zdobył Krzysztof Markowski (UKS Bushi, sensei Paweł Juszczyk), który wygrał kategorię oldbojów 35-40 lat do 80 kg. Dwie z czterech stoczonych walk wygrał przed czasem. Brąz dla polskiej reprezentacji wywalczyła Anna Kaczyńska występująca, podobnie jak Agnieszka Sypień w najcięższej kategorii wagowej.

 

Dobry występ zapisał na swoim koncie także Marek Wieczorek (floor. mężczyzn pow. 40 lat do 80 kg), który wygrał trzy walki i odpadł w czwartej, nie wchodząc niestety do strefy medalowej. Agnieszka Winek reprezentująca Polskę na MŚ Kobiet w kategorii lekkiej wygrała walkę eliminacyjna z zawodniczka z Japonii wchodząc tym samym do ósemki najlepszych zawodniczek świata. Walkę o wejście do czwórki przegrała z Eleną Worobijewą, która wygrała całą kategorię, zdobywając już po raz drugi tytuł Mistrzyni Świata.

 

 

PEŁNE WYNIKI TURNIEJU

 

GALERIA ZDJĘĆ
CAŁA RELACJA POCHODZI ZE STRONY WWW.PFKK.PL

 

Comments

Comments


Recent interviews

More from

Newsletter

Partners

  • Centrum Kultury Japońskiej
  • http://mmaoctagon.pl/
  • http://www.facebook.com/SztukiWalki
  • Start-Stop fundacja