Nejnovější fotogalerie:

finał mężczyzn

Další události:

ME WKO 2016
Data:
Kde:

Evropská organizace mistrovství WKO.

informace

Další události:

Poster_EC_Varna-2016
Data:
Kde:

Váhové Championship IKO seniorů a juniorů se bude konat ve Varně 21-22 Květen.

calendar

Wspomnienia z obozu letniego w Górowie Iławeckim

Přidána:

a

Wczoraj to już historia, jutro to tajemnica, a dzisiaj to dar losu…”.

 

Po raz drugi na obóz letni wybraliśmy się do Górowa Iławeckiego położonego w Powiecie bartoszyckim. Nie tyle atrakcyjne położenie, co niezwykle bogata baza dydaktyczno-sportowa Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Górowie Iławeckim, w której „stacjonowaliśmy”, po raz kolejny zadecydowały o wyborze tego miejsca.

 

Tradycyjnie w naszym zgrupowaniu wzięły udział zaprzyjaźnione kluby z Grudziądza i Dobrego Miasta na czele z sensei Kalamarskim i Litwinem.

 

Malborski Klub Karate Kyokushin reprezentowali instruktorzy: Wojciech Kunicki (3 než), Mirosław Mackiewicz (1 než), Krzysztof Westfal (1 než), Lesław Wądołowski (1 než), Robert Bylicki (1 než), Maciej Kaczyński (1 než), Apoloniusz Zachara (1 kyu).

 

Tym razem obóz letni odbył się w dwóch turnusach: A i B. W turnusie A wzięli udział młodsi karateka z klubów: malborskiego, grudziądzkiego, Dobrego Miasta, dołączył również wraz grupą sensei Grabowski (2 než) z Ostrowskiego Klubu Karate Kyokushin.

 

W turnusie B (18 - 24 Červenec 2012) brali udział już bardziej zaawansowani umiejętnościami (bądź wiekiem J) karateka – w sumie 75 osób. Tegoroczny obóz miał wyjątkowy charakter za sprawą szczególnego gościa. Na zaproszenie sensei Kunickiego przyjechał bowiem sensei Piotr Moczydłowski (2 než) – m. v. 4-krotny Mistrz Europy, Brązowy medalista Mistrzostw Świata, wielokrotny Mistrz Polski, którego zajęcia stanowiły zasadniczy punkt programu treningowego. Sensei Moczydłowski w trakcie swojego 3-dniowego pobytu w Górowie poprowadził w sumie 6 niezwykłych treningów. Podczas pierwszego dnia treningów sensei Piotr skoncentrował się na kształtowaniu cech motorycznych przyszłych zawodników ze szczególnym uwzględnieniem SIŁY ciosów. Zajęcia tradycyjnie rozpoczynały się solidną rozgrzewką uwzględniającą realizowane później założenia treningowe. Sensei szczególną uwagę zwracał na prawidłowe wykonywanie wszystkich technik podczas KICHON i IDO GEIKO. Główna część treningu realizowana była podczas ćwiczeń na tarczach, w trakcie których koncentrowaliśmy się na sile i technice wyprowadzanych ciosów.

Drugi dzień treningów to kształtowanie WYTRZYMAŁOŚCI ogólnej oraz specjalnej w karate. Trening miał formę zadaniową z uwzględnieniem wielu ćwiczeń wytrzymałościowych przeplatanych elementami zabaw oraz treningiem obwodowym. Ćwiczenia w parach oraz grupach były dostosowane do zaawansowania ćwiczących. W trakcie treningów tego dnia poznaliśmy wiele technik oraz kombinacji, które sensei Piotr wykorzystuje podczas treningów oraz walk treningowych i turniejowych.

Trzeci i ostatni dzień treningów z sensei Piotrem dotyczył doskonalenia SZYBKOŚCI. Mieliśmy okazję przekonać się, że jest to ulubiona część przygotowań startowych naszego wybitnego gościa. Podczas ćwiczeń w parach, zgodnie z założeniami treningowymi, doskonaliliśmy wcześniej poznane kombinacje. Zapoznaliśmy się również z ćwiczeniami, które pozwalają efektywniej wykorzystywać indywidualne predyspozycje zawodnika. Ostatni trening zakończył się krótkim RANDORI, w trakcie którego niektórzy zawodnicy mieli okazję osobiście przekonać się o skuteczności technik i kombinacji sensei Piotra.

Niespotykana charyzma, innowacyjne techniki i metody treningowe, niezaprzeczalne umiejętności techniczne, które zaprezentował sensei Piotr, ale również jego urok osobisty i życzliwy stosunek do pozostałych ćwiczących sprawiły, że na długo pozostanie on w naszej pamięci. Pomimo koniecznej w treningu karate dyscypliny i dużych wymagań zarówno na twarzy naszego gościa, jak i ćwiczących nieustannie widniał uśmiech. Sensei Piotr ma olbrzymie poczucie humoru i dystans do siebie. Mamy nadzieję na kolejne spotkania z sensei Piotrkiem i skorzystanie przez niego z naszego zaproszenia do malborskiego dojo.

 

Podsumowaniem obozu był egzamin na kolejne stopnie kyu, po raz kolejny podjęliśmy również próbę zaliczenia testu Coopera.

 

Wszystkim sensei i sempai, którzy pozytywnie zaliczyli te testy serdecznie gratulujemy!

 

Więcej zdjęć z obozu na stronie www.karate.malbork.pl.

 

 

 

Malborski Klub Kyokushin Karate

Komentarze

komentarze


Ostatnie wywiady

Więcej z kategorii

Newsletter

Partnerzy

  • Centrum Kultury Japońskiej
  • http://mmaoctagon.pl/
  • http://www.facebook.com/SztukiWalki
  • Start-Stop fundacja