Последни галерия:

finał mężczyzn

Следващи събития:

ME WKO 2016
Данни:
Където:

Европейската организация първенство WKO.

информация

Следващи събития:

Poster_EC_Varna-2016
Данни:
Където:

Тегловни първенство IKO млади и възрастни ще се проведе във Варна 21-22 Май.

calendar

Шихан Витолд Stolarczyk, 5. След това – „One Kyokushin – One World”

Добавяне:

wstolarczyk

23 Октомври 2013 roku w Ząbkowicach Śląskich odbędzie się Puchar Polski Seniorów. Organizatorem zawodów jest Ząbkowicki Klub Karate Kyokushin oraz Shihan Witold Stolarczyk.

 

Prezentujemy wywiad z Shihanen, w którym opowiada o sobie, swoich pasjach i o swoim Kyokushin.

 
 

Onekyokushin.pl: od ilu lat Shihan trenuje?

Shihan W. Stolarczyk: będzie już 32 latka

 

OneK.pl: jak wspomina Shihan swoje początki?

W.S.: były to okres popularności Bruce LeeWejście Smoka, dużo osób fascynowało się wtedy uprawianiem dalekowschodnich sztuk walki, mnie też to zafascynowało i zacząłem uprawiać karate Kyokushin, najpierw w Ząbkowicach Śląskich, a następnie w czasie studiów we Wrocławiu.

 

OneK.pl: jak powstał Wasz klub, jego początki, jak jest teraz?

W.S.: po skończeniu studiów wróciłem do Ząbkowic Śląskich, gdzie wraz z grupą miłośników karate rozpocząłem treningi Kyokushin. Duże zainteresowanie uprawianiem karate w naszym mieście było przyczyną podjęcia decyzji o założeniu klubu. I tak 9 września 1990 r ZKKK został wpisany do rejestru Stowarzyszeń Kultury Fizycznej decyzją Urzędu Wojewódzkiego w Wałbrzych przy uzasadnieniu „popularyzacja karate, jako drogi do osiągnięcia dużej sprawności psychicznej i fizycznej” a od 1991r jest członkiem Polskiego Związku Karate.

 

OneK.pl: czym jest dla Shihana karate, sport ?

W.S.: dla mnie uprawianie karate, jest sposobem na życie, nie wyobrażam sobie aby mogło być inaczej.

 

OneK.pl: jak postrzegał Shihan karate kiedyś, a jak teraz?

W.S.: karate dawniej i dzisiaj jest dobrą szkołą życia, uczy, że tylko ciężka systematyczna praca może dać nam sukces, nie tylko w sporcie ale także w życiu osobistym. Nasze codzienne życie jest nieustanną walką z przeciwnościami losu, którym musimy stawiać czoła każdego dnia.

 

OneK.pl: osiągnięcia klubu oraz Shihan jako trenera?

W.S.: na dzień dzisiejszy w swojej 33 letniej działalności klub wychował wielu medalistów Mistrzostw Polski (34 медали), Mistrzostw Europy (4 медали) oraz Mistrzostw Świata (1 medal). Za największe swój sukces jako trenera uważam doprowadzenie zawodniczki Patrycji Wrona do zdobycia brązowego medalu na Mistrzostwach Świata KWU w Sofii w 2013r.

 

OneK.pl: jakie zawody były organizowane przez Shihan w Ząbkowicach, które z nich zapadły najbardziej w pamięci?

W.S.: dotychczas klub organizował czterokrotnie Mistrzostwa Makroregionu Dolnośląskiego, wszystkie zawody prezentowały wysoki poziom sportowy i organizacyjny. Najbardziej jednak utkwiły mi w pamięci zawody organizowane w 1999r., kiedy to ZKKK zdobył drużynowo I miejsce.

 

OneK.pl: to będzie wyjątkowa impreza między innymi dlatego że uroczyście i oficjalnie zakończy karierę zawodniczą nasza multimedalistka Agnieszka Sypień…

W.S.: cieszę się, że Ząbkowickiemu Klubowi Karate Kyokushinkai przypadła możliwość zorganizowania zakończenia kariery sportowej Agnieszce Sypień wielokrotnej medalistce Mistrzostw Polski, Mistrzostw Europy, trzykrotnej złotej medalistce Mistrzostw Świata, мисля, че, że wszyscy znani karateka w Polsce będą obecni.

 

OneK.pl: czy miał okazję Shihan poznać Ma Oyama lub S. Matsui? Jakie wrażenia?

W.S.: tak, podczas „Oyama Cup” w 1993r organizowanym w Katowickim Spodku Masutatsu Oyama wręczał kierownikom ośrodków medale upamiętniające XX – lecie działalności karate Kyokushin w Polsce, a Shokei Matsui był moim egzaminatorem w 1996r w Krakowie na 2 След това (który zdałem z wyróżnieniem) и 4 След това, w Mitsumine w Japonii w 2007r. Były to dla mnie bardzo ważne wydarzenia, zwłaszcza zdanie egzaminu z wyróżnieniem u samego Koncho Shokei Matsui dało mi wiarę w siebie i siły do dalszego mocniejszego treningu.

 

OneK.pl: jako osoba doświadczona w organizacji i pozyskiwaniu środków na imprezy sportowe, co mógłby Shihan poradzić osobom, które chcą organizować takie imprezy? Od czego zacząć, gdzie spotyka się najwięcej trudności?

W.S.: najważniejsze to przekonać środowisko w którym się pracuje, że dzięki naszej działalności i pasji młodzi sportowcy mają szansę trenować, odnosić sportowe sukcesy i realizować swoje marzenia. Zbudowanie pozytywnej opinii o swojej działalności wśród włodarzy Gmin, Powiatów i Miast, oraz lokalnych sponsorów jest najważniejszym pierwszym krokiem umożliwiającym w przyszłości pozyskiwanie środków na imprezy sportowe.

 

OneK.pl: inne pasje/zainteresowania?

W.S.: biegi maratońskie, mam już za sobą 4 maratony: Poznań 2006, Berlin 2008, Dębno i Wrocław 2009. Najlepszy rezultat to 3h 22min 11 sekund (Mistrzostwa Polski w Maratonie Dębno 2009). Okazuje się, że jeżeli ktoś przez kilkanaście lat trenował karate, dzięki wyrobieniu w sobie ducha walki, w tym ze swoimi słabościami, poczucie pokory, wytrwałości w realizacji założonego celu, sumienności i umiejętności pokonywania wszelkich trudności w nawet skrajnych warunkach, jest zdolny do przebiegnięcia „królewskiego dystansu” – 42,195 km.

 

OneK.pl: Kyokushin przyszłości to…?

W.S.: „One Kyokushin – One World „

 

Аз, że możemy przynależeć do różnych organizacji, trenować pod okiem różnych mistrzów ale organizowane powinny być jedne Mistrzostwa Świata, jedne Mistrzostwa Europy tak jak w Polsce organizowane są jedne Mistrzostwa Polski.

 

Благодаря ви за интервюто,OSU!

 

 

Shihan Wotold Stolarczyk, 5. Dan (ur.19.06.1963r) – mieszkaniec Ząbkowic Śląskich. Posiadany stopień karate: V Dan, kategoria wagowa 70kg kumite. Zaczął trenować Kyokushin w 1981 r. w ówczesnym klubie w Ząbkowicach Śląskich, w trakcie studiów trenował we Wrocławskim KKK.

 

Najważniejsze osiągnięcia:
• Założyciel i Prezes Ząbkowickiego Klubu Karate Kyokushinkai w Ząbkowicach Śląskich od 1990r.
• II miejsce Mistrzostwa Okręgu Dolnośląskiego Dzierżoniów 1990r.
• I miejsce Mistrzostwa Okręgu Dolnośląskiego Jelenia Góra 1991r.
• Instruktor Sportu Karate Kyokushinkai od 1991r.
• III miejsce Mistrzostw Polski Włocławek 1992r.
• egzamin 1Kyu 1993r Kraków
• egzamin I DAN Kokotek 1993r.
• I miejsce Mistrzostwa Okręgu Dolnośląskiego Opole 1994r.
• egzamin II DAN egzaminator Kancho Shokei Matusi Kraków 1996r.
• III miejsce Mistrzostw Polski Wrocław 1998r.
• I miejsce Mistrzostwa Okręgu Dolnośląskiego Sieradz 1998r.
• II miejsce Puchar Gdyni 1998r.
• Członek Kadry Narodowej 1999r.
• egzamin III DAN egzaminator Shihan Loek Hollander Papendal Holandia 2002r.
• ukończył w dniu 15.10.2006r. Maraton w Poznaniu z czasem 3h 27min17s
• egzamin IV DAN Mitsumine Japonia 2007r.
• ukończył w dniu 28.09.2008 r. Maraton w Berlinie z czasem 3h 32min. 6s
• ukończył w dniu 19.04.2009 r. Maraton w Dębnie z czasem 3h 22min. 11s
• III miejsce kumite Senior Open, Austrian Open, 2009r.
• ukończył w dniu 13.09.2009 r. Maraton we Wrocławiu z czasem 3h 32min. 30s
• ukończony kurs trenera II klasy karate Kraków 2010r.
• egzamin V DAN Kraków 2012r.
 
Ukończył Wydział Mechaniczny Politechniki Wrocławskiej w 1989r. oraz Magisterskie Studia Menadżerskie MBA na Wydziale Zarządzania Informatyki Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu w 2002r.

Komentarze

komentarze


Ostatnie wywiady

Więcej z kategorii

Newsletter

Partnerzy

  • Centrum Kultury Japońskiej
  • http://mmaoctagon.pl/
  • http://www.facebook.com/SztukiWalki
  • Start-Stop fundacja