Последни галерия:

finał mężczyzn

Следващи събития:

ME WKO 2016
Данни:
Където:

Европейската организация първенство WKO.

информация

Следващи събития:

Poster_EC_Varna-2016
Данни:
Където:

Тегловни първенство IKO млади и възрастни ще се проведе във Варна 21-22 Май.

calendar

Сенсей Dariusz Burda или IKO Galicia Cup

Добавяне:

393947_268331756560012_1996966168_n

Jak narodził się pomysł stworzenia mistrzostw „Galizia Cup”?

 

W pewnym okresie zarząd i działacze doszli do wniosku, że tak duży klub jak Leżajski Klub Kyokushin Karate nie powinien tylko ograniczać się do wyjazdów na zawody organizowane przez inne ośrodki, ale również podjąć trud zorganizowania dużej imprezy u siebie.

 

 

Kto pomaga w organizacji turnieju?

 

Finansowo wspierają nas władze samorządowe regionu. Organizacyjnie wszystko przygotowywane jest przez członków i sympatyków LKKK.

 

 

Co sprawiało największe problemy w czasie organizacji turnieju?

 

Największe obawy przed turniejem wiązały się z płynnym przebiegiem imprezy, a wiązało się to z dużą ilością zawodników w różnym wieku i posługujących się różnymi językami. W trakcie przygotowań doszliśmy do wniosku, że musimy zastosować metodę stosowaną na największych turniejach polegającą na ponumerowaniu zawodników i walk. Jak widać zastosowana metoda przyniosła efekt w postaci dość sprawnie przeprowadzonych zawodów. Nie obyło się oczywiście bez małych problemów organizacyjnych, ale mamy nadzieję, że nie powtórzą się one w przyszłości.

 

 

Jeśli porównać zeszłoroczny turniej z turniejem, który odbył się w tym roku, to czy zwiększyła się ilość uczestników oraz państw biorących udział w „Galizia Cup”?

 

В 2011 roku w turnieju wzięło udział 215 играчи от 24 klubów i 2 Страни.
В 2012 roku w turnieju wzięło udział 311 играчи от 45 klubów i 6 Страни.
Po statystyce widać, że zawody z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

 

 

Od dwóch lat ukraińscy zawodnicy biorą udział w mistrzostwach, a co można powiedzieć o naszych zawodnikach, o ich przygotowaniu i umiejętnościach?

 

Po wynikach zawodów widać, że ekipa ukraińska była najlepszą ze wszystkich drużyn rywalizujących na turnieju. W ukraińskiej ekipie podziwialiśmy również zdyscyplinowanie, skupienie i przygotowanie bezpośrednio przed walkami. Zdajemy sobie sprawę, że duży wpływ na wyniki swoich zawodników ma znakomity kiedyś zawodnik, a dziś wspaniały trener Shihan Sergey Vsevolodov. Widzimy z jakim szacunkiem podchodzą do Shihan Sergeya Vsevolodova jego zawodnicy, jak liczą się z jego wskazówkami przed walkami.

 

 

Którego z zawodników można wyróżnić i co sprawiło, że najbardziej utkwił w pamięci?

 

Oczywiście największe wrażenie robiły bardzo efektowne walki najbardziej utytułowanych zawodników uczestniczących w turnieju. Podziwialiśmy wspaniałą technikę i taktykę walki prezentowaną przez zarówno Mariannę Verbytską, Eledara Ismailova jak i Oleksly Burlutskyy, Tetianę Niemtsevą, Vivien Halász, Vanessę Martinez. Zauważyliśmy również młodych zawodników takich jak Vsevolod Vsevolodov, który w bardzo ładnym stylu wygrał Galizia Cup 2011 в 2012 i Imirov Mykhailo, który mimo młodego wieku prezentował dobrą technikę zarówno w kumite jak i w kata.

 

 

W tym roku, oprócz Ukrainy na mistrzostwa przyjechała Białoruś. Nie było zawodników z Rosji, czy było to spowodowane tym, że Rosja nie została zaproszona, czy też brakiem zainteresowania z ich strony?

 

Po zmianach jakie zaszły dwa lat temu w polskiej organizacji karate dopiero od niedawna mamy możliwość pełnego uczestnictwa w turniejach międzynarodowych firmowanych przez IKO. Przy okazji dużych europejskich i światowych turniejów dochodzi do bezpośrednich osobistych kontaktów zarówno zawodników jak i Dojo Operatorów. Wiemy, że zawodnicy rosyjscy prezentują bardzo wysoki poziom co potwierdzają wieloma zwycięstwami w najważniejszych turniejach europejskich i światowych. Decyzja startu zawodników z Rosji jest w gestii władz IKO i brak takiej zgody uniemożliwia ich udział w europejskich turniejach. Będziemy się starać by w kolejnych edycjach Open Polish Galizia Cup uczestniczyli również karatecy z Rosji.

 

 

Czym będzie się różnić 3 Galizia Cup od dwóch poprzednich mistrzostw?

 

Po pierwsze, mamy nadzieję, że w zawodach wezmą udział ekipy, które już były reprezentowane w poprzednich edycjach leżajskiego turnieju. Po drugie chcielibyśmy by w turnieju wzięły udział nowe ekipy zarówno z IKO Polska jak i Europa, co znacząco podniesie poziom turnieju.
Ze swojej strony deklarujemy, że dołożymy starań by organizacja turnieju była jeszcze lepsza.

 

 

Co chcielibyście przekazać zawodnikom, którzy nigdy nie brali udziału w mistrzostwach?

 

Bogatsi o doświadczenie organizacji poprzednich turniejów dołożymy starań by wszyscy goście czuli się na turnieju dobrze. Zawodnikom, którzy nigdy nie brali udziału w naszym turnieju możemy powiedzieć tylko tyle „zapraszamy, przyjedźcie i sami przekonajcie się dlaczego ekipy, które raz uczestniczyły w turnieju wracają na kolejna jego edycję”.

 

 

Dziękuję bardzo za poświęcony czas. Mamy nadzieję, że w 3 międzynarodowych Mistrzostwach Kyokushin Karate Galizia Cup 2013, wezmą udział nowi uczestnicy oraz nowe państwa.


Również mamy taka nadzieję i liczymy na to, że nam w tym pomożecie przekazując pozytywną opinię o naszych zawodach.
Osu,

 

 

Wywiad dla kyokushinkarate.com.ua

 

Коментари

Коментари


Последни интервюта

Още от

Бюлетин

Партньори

  • Centrum Kultury Japońskiej
  • http://mmaoctagon.pl/
  • http://www.facebook.com/SztukiWalki
  • Start-Stop fundacja