Последни галерия:

finał mężczyzn

Следващи събития:

ME WKO 2016
Данни:
Където:

Европейската организация първенство WKO.

информация

Следващи събития:

Poster_EC_Varna-2016
Данни:
Където:

Тегловни първенство IKO млади и възрастни ще се проведе във Варна 21-22 Май.

calendar

Mistrzostwa Japonii Open Tokio 2012 – wieści od Daniela Bukowego

Добавяне:

63131_368915693196708_1386433938_n

W miniony weekend w Tokio odbyły się Otwarte Mistrzstwa Japonii Open. Jest to drugi najbardziej prestiżowy turniej po Mistrzostwach Świata. Tym razem dopisały prawie wszystkie gwiazdy świata kyokushin w kategorii open. Najliczniejszy skład to drużyna Japonii i Rosjii. Poza nimi byli również reprezentanci innych krajów, takich jak: Iran, Испания, Niemcy, Australia, САЩ, Украйна, Francja i Polska. Walki stały na najwyższym poziomie i były niesamowitym spektaklem dla publiczności. Zawody odbywały się pierwszy raz w nietypowej scenerii, ponieważ zorganizowano je w tradycyjnej hali Sumo, dzięki czemu turniej zyskał na atrakcyjności.

 

Barwy biało-czerwone reprezentował Daniel Bukowy ze Świdnicy, a jednym z sędziów mistrzostw był shihan Jacek Czerniec. Ekipę wspierała żona Daniela Aleksandra. W pierwszy dzień turnieju Bukowy stoczył dwa zwycięskie pojedynki. Pierwszą walkę wygrał z zawodnikiem z Japonii, a drugą z aktualnym Mistrzem Stanów Zjednoczonych- Sato Nakano. Dzięki temu awansował do finałów. W niedziele impreza rozpoczęła się uroczystym przedstawieniem zawodników oraz testem łamania desek Tamashiwari. W kolejnej rundzie Daniel spotkał się z faworytem Japończyków Zenjuro Mori, Mistrzem Świata kategorii średniej. W tym pojedynku ściany nie sprzyjały Polakowi. Walka była bardzo wyrównana, co w Japonii nie gwarantuje jeszcze dogrywki :) Niestety sędziowie wskazali na swojego faworyta.

 

Po udanym występie Daniel wrócił do Kagoshimy, gdzie w najbliższym czasie rozpocznie przygotowania do kolejnych zawodów. Natomiast shihan Jacek Czerniec pojechał na jeden z bardziej prestiżowych obozów organizowanych przez Kancho Matsui- do Mitsumine.

 

Komentarze

komentarze


Ostatnie wywiady

Więcej z kategorii

Newsletter

Partnerzy

  • Centrum Kultury Japońskiej
  • http://mmaoctagon.pl/
  • http://www.facebook.com/SztukiWalki
  • Start-Stop fundacja