Последни галерия:

finał mężczyzn

Следващи събития:

ME WKO 2016
Данни:
Където:

Европейската организация първенство WKO.

информация

Следващи събития:

Poster_EC_Varna-2016
Данни:
Където:

Тегловни първенство IKO млади и възрастни ще се проведе във Варна 21-22 Май.

calendar

International Friendships 14-15.04.2012 zakończony – cztery medale dla Polski

Добавяне:

1

За 14-15 Април 2012 w Tokio odbyły się:

 

 

The 7th International Youth Karate Tournaments
2012 International Senior Karate Tournaments
2012 International Kata Karate Competition
2012 Women’s World Karate Championships

 

 

W czwartek 12.04.2012 cała polska ekipa była już w komplecie w Tokio. W dzień rejestracji- w piątek 13.04 dotarła także ekipa TVP, która z miejsca przystąpiła do dokumentowania udziału Polaków w zawodach. Po rejestracji jeden z trenerów kadry narodowej IKO, Sylwester Sypień poprowadził krótki trening. Odbył się on w kultowym dla wszystkich karateka parku, w dzielnicy Ikebukuro przylegającym do starego dojo, gdzie nauczał Masutatsu Oyama.

 

 

 

Събота, 14.04 to pierwszy dzień turnieju. Jedyny medal dla Polski, srebro, wywalczył Konrad Kozłowski z Lubelskiego Klubu Karate Kyokushin shihan Jacka Czernieca. Kozłowski zajął drugie miejsce w konkurencji kata seniorów (pow. 18 година). Polskie juniorki występujące tego dnia w konkurencji kumite odpadły niestety w walkach eliminacyjnych.
W tym czasie reprezentantki Polski na Mistrzostwa Świata Kobiet: Agnieszka Sypień, Anna Kaczyńska i Agnieszka Winek, zostały przyjęte w ambasadzie RP w Tokio przez panią ambasador Jadwigę Marię Rodowicz-Czechowską oraz przebywającą właśnie w Japonii pierwszą damę RP, prezydentową Annę Komorowską. W spotkaniu wzięła udział także Janina Ochojska szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej, która pomaga w usuwaniu skutków ubiegłorocznego tsunami.

 

 

Drugi dzień zawodów okazał się dużo szczęśliwszy dla Polaków. Złoto w Mistrzostwach Świata Kobiet wywalczyła w najcięższej kategorii Agnieszka Sypień. Drugie złoto dla Polski zdobył Krzysztof Markowski (UKS Bushi, sensei Paweł Juszczyk), który wygrał kategorię oldbojów 35-40 lat do 80 кг. Dwie z czterech stoczonych walk wygrał przed czasem. Brąz dla polskiej reprezentacji wywalczyła Anna Kaczyńska występująca, podobnie jak Agnieszka Sypień w najcięższej kategorii wagowej.

 

Dobry występ zapisał na swoim koncie także Marek Wieczorek (kat. mężczyzn pow. 40 lat do 80 кг), który wygrał trzy walki i odpadł w czwartej, nie wchodząc niestety do strefy medalowej. Agnieszka Winek reprezentująca Polskę na MŚ Kobiet w kategorii lekkiej wygrała walkę eliminacyjna z zawodniczka z Japonii wchodząc tym samym do ósemki najlepszych zawodniczek świata. Walkę o wejście do czwórki przegrała z Eleną Worobijewą, która wygrała całą kategorię, zdobywając już po raz drugi tytuł Mistrzyni Świata.

 

 

PEŁNE WYNIKI TURNIEJU

 

GALERIA ZDJĘĆ
CAŁA RELACJA POCHODZI ZE STRONY WWW.PFKK.PL

 

Коментари

Коментари


Последни интервюта

Още от

Бюлетин

Партньори

  • Centrum Kultury Japońskiej
  • http://mmaoctagon.pl/
  • http://www.facebook.com/SztukiWalki
  • Start-Stop fundacja