Последни галерия:

finał mężczyzn

Следващи събития:

ME WKO 2016
Данни:
Където:

Европейската организация първенство WKO.

информация

Следващи събития:

Poster_EC_Varna-2016
Данни:
Където:

Тегловни първенство IKO млади и възрастни ще се проведе във Варна 21-22 Май.

calendar

Dutch Open Шинкиокушин 2014 – Александър Beech

Добавяне:

aaaa

 

2 Lutego 2014r. поредното проведе в поредица от Dutch Open турнир Шинкиокушин. Jest to prestiżowy turniej rozgrywany w Holandii w konkurencjach kata i kumite. Конкурсът присъстваха 160 играчи от 10 krajów we wszystkich kategoriach, w tym między innymi z Węgier, Szwecji, Niemiec, Danii i Rosji. Barwy biało-czerwone reprezentowały dwa kluby: opolski i wrocławski.

 

Organizacja turnieju pozostawiała wiele do życzenia. Jak na Otwarte Mistrzostwa kraju brakowało podstaw typu wywieszenia losowania, kolejności startów czy choćby informacji o przewidywanym programie zawodów. Jak widać bez komputera też można rozegrać turniej. Pomimo tych drobiazgów same wrażenia są bardzo pozytywne. Rywalizacja w konkurencjach kata była mocna. Nie brakowało doświadczonych zawodników z areny europejskiej. Kata rozegrało się w dwóch turach, gdzie sam zawodnik decydował jakie kata zamierza wykonać. Ekipa z Opola stanęła na wysokości zadania i wywalczyła tu wszystkie pierwsze miejsca we wszystkich kategoriach wiekowych J . Złoto przywieźli: Александър Beech, Матеуш Golomb, Paulina Żmuda oraz Marcel Niemczyk (kumie kadetów). Srebro zdobyła Anna Kolasińska.

 

Konkurencje kumite podzielono na kategorie wiekowe i wagowe w dniu startu. Zawodników ustawiono w rzędach. Każdy na ręku miał napisaną wagę i wiek. Te kryteria pomogły organizatorom w ustaleniu składu poszczególnych kategorii, co potem i tak ulegało zmianom. Seniorzy czekali do późnych godzin popołudniowych na swoje pierwsze walki. Ekipa Wrocławia też zaznaczyła swoją obecność na turnieju i wywalczyła 5 złotych medali: Ахат Kaliciak, Adam Fabijan, Natalia Crzanowska, Marcel Kopij, Jarosław Krzywosz i 2 srebrne: Anna Brzezicka i Grzegorz Wasielewski.

 

Całość wszystkich niedociągnięć stłumiła przyjazna atmosfera i gościnność organizatora. Bardzo podobało mi się szybkie rozwiązywanie konfliktów i protestów, które również miały miejsce. Przy takim wyjeździe nadarzyła się okazja do zwiedzania Amsterdamu. Po takiej wycieczce aż żal było wracać. Po konsultacjach z sensei Lamotem wspólnie planujemy za rok ponownie podbić Holandię.

 

  Aleksandra Bukowa

 
VIDEO:
 

Коментари

Коментари


Последни интервюта

Още от

Бюлетин

Партньори

  • Centrum Kultury Japońskiej
  • http://mmaoctagon.pl/
  • http://www.facebook.com/SztukiWalki
  • Start-Stop fundacja