Informacje

Poster_EC_Varna-2016
Data:
Gdzie:

Wagowe Mistrzostwa Europy IKO Seniorów i Juniorów odbędą się w Warnie 21-22 maja.

calendar

Anna Kolasińska o kwalifikacjach do Mistrzostw Europy Shinkyokushin 2014

dodano:

Anna

W minioną sobotę w Łańcucie odbyły się Kwalifikacje do Mistrzostw Europy Karate Shinkyokushin. W konkurencji kata seniorek zajęłaś drugie miejsce.

Jak oceniasz swój występ w turnieju?

A.K.: Jestem bardzo zadowolona ze swojego występu. Musiałam przebrnąć przez trzy rundy. W każdej z nich wykonywałam inne kata. Od początku utrzymywałam się na drugiej pozycji i z takim wynikiem zakończyłam zawody.

Czy drugie miejsce jest dla Ciebie satysfakcjonujące?

A.K.: Drugie miejsce umożliwia mi start w Mistrzostwach Europy, a to było moim celem. Pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Bukowa, z którą razem trenujemy. Dzięki temu obie będziemy mogły reprezentować nasz kraj w Azerbejdżanie.

Jak poszło innym zawodnikom z Twojego klubu?

A.K.: Z Opola pojechało dziewięciu zawodników. Prócz mnie i Sandry kwalifikację do ME otrzymali: Konrad Kozubowski (1 miejsce kata seniorów i 3 miejsce kumite seniorów -65 kg) Agata Godoś (2 miejsce kumite seniorek -65 kg) Paulina Bengsz (2 miejsce kumite juniorek -60 kg).

Reszta naszych kolegów, wśród  których znaleźli się: Mateusz Golomb, Agata Chaba, Karolina Saletnik i Michalina Macierzyńska również wywalczyło bardzo dobre wyniki. Każdy z nich stanął na trzecim stopniu podium w swojej kategorii (kumite), a Mateusz także zdobył 4 miejsce w kata seniorów.

Co możesz powiedzieć o organizacji zawodów?

A.K.: Zawody przebiegły dosyć sprawnie. Było sporo efektownych pojedynków. Wiele emocji dostarczyła walka półfinałowa Patryka Kostrzewy z Igorem Lamotem. Bardzo podobało mi się, że wszyscy zawodnicy byli dobrze przygotowani, co wpłynęło na poziom turnieju.

Jakieś dodatkowe spostrzeżenia?

A.K.:  Mam nadzieję, że Mistrzostwa Europy w Azerbejdżanie równie dobrze się skończą i wrócimy z medalami. Teraz czeka nas wszystkich okres przygotowań. Jako klub zajęliśmy pierwsze miejsce drużynowo i wierzę, że utrzymamy ten poziom.