Váhové Championship IKO seniorov a juniorov sa bude konať vo Varne 21-22 Máj.

International Friendships 14-15.04.2012 zakończony – cztery medale dla Polski

The 7th International Youth Karate Tournaments
2012 International Senior Karate Tournaments
2012 International Kata Karate Competition
2012 Women’s World Karate Championships

W czwartek 12.04.2012 cała polska ekipa była już w komplecie w Tokio. W dzień rejestracji- w piątek 13.04 dotarła także ekipa TVP, która z miejsca przystąpiła do dokumentowania udziału Polaków w zawodach. Po rejestracji jeden z trenerów kadry narodowej IKO, Sylwester Sypień poprowadził krótki trening. Odbył się on w kultowym dla wszystkich karateka parku, w dzielnicy Ikebukuro przylegającym do starego dojo, gdzie nauczał Masutatsu Oyama.

Sobota, 14.04 to pierwszy dzień turnieju. Jedyny medal dla Polski, srebro, wywalczył Konrad Kozłowski z Lubelskiego Klubu Karate Kyokushin shihan Jacka Czernieca. Kozłowski zajął drugie miejsce w konkurencji kata seniorów (pow. 18 rok). Polskie juniorki występujące tego dnia w konkurencji kumite odpadły niestety w walkach eliminacyjnych.
W tym czasie reprezentantki Polski na Mistrzostwa Świata Kobiet: Agnieszka Hodnotenie obrázku, Anna Kaczyńska i Agnieszka Winek, zostały przyjęte w ambasadzie RP w Tokio przez panią ambasador Jadwigę Marię Rodowicz-Czechowską oraz przebywającą właśnie w Japonii pierwszą damę RP, prezydentową Annę Komorowską. W spotkaniu wzięła udział także Janina Ochojska szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej, która pomaga w usuwaniu skutków ubiegłorocznego tsunami.

Drugi dzień zawodów okazał się dużo szczęśliwszy dla Polaków. Złoto w Mistrzostwach Świata Kobiet wywalczyła w najcięższej kategorii Agnieszka Sypień. Drugie złoto dla Polski zdobył Krzysztof Markowski (UKS Bushi, sensei Paweł Juszczyk), który wygrał kategorię oldbojów 35-40 lat do 80 kg. Dwie z czterech stoczonych walk wygrał przed czasem. Brąz dla polskiej reprezentacji wywalczyła Anna Kaczyńska występująca, podobnie jak Agnieszka Sypień w najcięższej kategorii wagowej.

Dobry występ zapisał na swoim koncie także Marek Wieczorek (kat. mężczyzn pow. 40 lat do 80 kg), który wygrał trzy walki i odpadł w czwartej, nie wchodząc niestety do strefy medalowej. Agnieszka Winek reprezentująca Polskę na MŚ Kobiet w kategorii lekkiej wygrała walkę eliminacyjna z zawodniczka z Japonii wchodząc tym samym do ósemki najlepszych zawodniczek świata. Walkę o wejście do czwórki przegrała z Eleną Worobijewą, która wygrała całą kategorię, zdobywając już po raz drugi tytuł Mistrzyni Świata.